دادستان: مشکل احداث اتوبان رودبارجنوب برطرف شد

جیرفت - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب رودبار جنوب از رفع مشکل احداث باند دوم محور این شهرستان به جیرفت خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این طرح پس از یک دوره وقفه، دوباره آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، حامد عمرانی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با ورود دادستانی مشکلات حقوقی و قضایی پیرامون آزادسازی حریم محور مواصلاتی رودبار جنوب به جیرفت حل و فصل شد.

وی با بیان اینکه ساخت باند دوم محور رودبار جنوب به جیرفت در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان قرار گرفته بود، گفت: متاسفانه به دلیل برخی مشکلات، این طرح متوقف شده بود.

دادستان رودبار جنوب افزود: بلافاصله دادستانی در راستای احیای حقوق عامه و پیشگیری از جرائم و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای، رسیدگی به موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داد.

وی ادامه داد: پس از انجام بازدیدهای میدانی، دستورات قضایی لازم صادر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع حریم جاده انجام و طرح مجددا آغاز به کار کرد.

عمرانی اظهار داشت: امروزه حمل و نقل یکی از اجزاء مهم اقتصاد ملی محسوب می‌شود و به دلیل داشتن نقش زیربنایی تأثیر فراوانی بـر فرآیند رشد اقتصادی کشور دارد.

وی ادامه داد: این بخش دربرگیرنده فعالیت‌هایی است که به شکلی گسترده در تمامی زمینه‌های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان داشته و درمجموعه فعالیت‌های اقتصادی و کشاورزی نقش غیرقابل انکـاری برعهـده دارد.

عمرانی با بیان اینکه جنوب استان کرمان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است، گفت: محور مواصلاتی رودبار جنوب - جیرفت یکی از پرتردترین مسیرهای جنوب استان و نقش مهمی در این منطقه دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها