لیگ برتر وزنه‌برداری در دو گروه سنی مجزا برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مسوولان برگزاری مسابقات وزنه‌برداری لیگ اعلام کردند که به دلیل وضعیت بیماری کرونا، رقابت‌های لیگ برتر این رشته امسال در دو گروه سنی جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محسن جلیلی رییس کمیته مسابقات و لیگ در خصوص برگزاری لیگ وزنه‌برداری گفت:‌ تعداد رقابت‌های لیگ وزنه‌برداری به دلیل وجود کرونا تغییر یافته و در زمان بیشتری به صورت متمرکز این مسابقات انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد:‌ ما تا پایان سال زمان کوتاهی برای انجام مسابقات داریم و به همین دلیل لیگ در دو گروه بزرگسالان و جوانان و البته هر کدام نیز در ۲ مرحله رفت آذرماه و برگشت بهمن‌ماه  سال جاری برگزار می‌شود.

 به گفته وی رقابت‌های لیگ برتر رده سنی جوانان نیز دی و اسفند امسال برگزار خواهد شد.

جلیلی همچنین گفت:‌ به دلیل برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر تاریخ دقیق دور برگشت مسابقات بزرگسالان هنوز مشخص نشده است. ورزشکارانی که در جام فجر وزنه می‌زنند قرار است نتایجش در لیگ برای آنان محاسبه شود، بنابراین منتظر مشخص شدن تاریخ دقیق برگزار جام فجر هستیم.

رییس کمیته مسابقات و لیگ در خصوص میزبانی مسابقات لیگ نیز گفت:‌ به دلیل شرایط ویژه کرونا و کسب مجوز از ستاد مبارزه با کرونا هنوز میزبانی تمام مراحل مشخص نشده است و  فقط برای دور رفت بزرگسالان خوزستان به عنوان میزبان مشخص شده است که آن هم  منوط به دریافت مجوز از ستاد مبارزه با کرونا در آن شهر است.

وی تصریح کرد:‌ امسال در مجموع ۱۱ تیم اعلام آمادگی کردند که  ۱۰ تیم در رده بزرگسال و ۷ تیم در جوانان شرکت می‌کنند. در رده بزرگسالان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات است که سال گذشته به عنوان نایب قهرمانی رسید.

جلیلی افزود:‌ باشگاه ملی حفاری و مناطق ملی حفاری که از با سابقه‌ترین باشگاه‌های حاضر در لیگ وزنه برداری هستند، با سه تیم نظامی به اسم‌های نیروی زمینی، عقاب نیرو هوایی و رعد پدافند حضور دارند.

به گفته این مسوول ورزشی، چهار تیم امسال به لیگ اضافه شدند که فولاد خوزستان، مقاومت البرز و شهید فلاحت دوست از تهران و هیات وزنه برداری استان همدان هستند.

وی گفت:‌  باشگاه مس رفسنجان اعلام آمادگی کرده، اما نماینده‌ آنها در جلسه هماهنگی حضور پیدا نکرد اما جا دارد از تمامی تیم‌ها و مدیران باشگاهی که با این شرایط حاضر به شرکت در لیگ شدند، قدردانی کنیم.

رییس کمیته مسابقات و لیگ فدراسیون وزنه برداری در رابطه با پروتکل‌های بهداشتی این مسابقات اظهار داشت: پروتکلی نوشتیم که مورد تایید فدراسیون پزشکی ورزشی قرار گرفته است و از سه هفته پیش مجوز برگزاری مسابقات را دریافت کردیم.

جلیلی ادامه داد:‌ پروتکل‌ها را به باشگاه ارائه داده‌ایم و توضیحات لازم در خصوص انجام تست‌های کرونا و قرنطینه داده شده است. و با توجه به تاکید ستاد کرونا مسابقات بدون تماشاچی برگزار می‌شود و خبرنگاران هم به صورت محدود می‌توانند حضور داشته باشند.

به گفته وی،‌ مسابقات به صورت وزن به وزن انجام می‌شود و فقط اوزانی می‌توانند در سالن باشند که مسابقه دارند و تیم‌ها نیز در زمان مسابقات در قرنطینه هستند اما این به صورت مجتمع نیست زیرا به دلیل بهداشتی مشکلاتی را به وجود می‌آورد، بنابراین هر تیم به صورت مجزا باید قرنطیه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =