مشاغل خاص آرامستان‌ها در رده سخت و زیان‌آور قرار گرفت

تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از موافقت شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان‌های کشور که از مباشرت با اموات در ارتباطند به مشاغل سخت و زیان‌آور گروه «ب» خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد اظهار کرد: در یکصدوشصت و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که هفتم مهر ماه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، موضوع  سخت و زیان آوری مشاغل کارکنان شاغل در آرامستان ها مطرح و در نهایت با موافقت این شورا کارکنان آرامستان های کشور جز مشاغل سخت و زیان گروه «ب» قرار گرفتند و سایر مشاغلی که بصورت غیرمباشرت هستند، از طریق کمیته های استانی می توانند موضوع را طرح و پیگیری کنند. 
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به پیگیری های وزیر کشور در زمینه این موضوع ابراز امیدواری کرد که با اجرای این مصوبه حمایت های لازم از کارکنان خدوم آرامستان ها صورت گیرد. 
در این گزارش اعلام شده است: به موجب تبصره(۲) ماده(۷۶) قانون تامین اجتماعی، مشاغل گروه «الف» مشاغلی هستند که با تدابیر فنی و مهندسی صفت سخت و زیان آور از آن شغل کاهش یا حذف می شود. در صورتی که این مشاغل ظرف دو سال الزام به بهینه سازی محل استاندارد برای شغل مربوطه نکنند، سازمان تامین اجتماعی همه خسارات وارده بابت بازنشستگی پیش از موعد را از کارفرما وصول می کند.
همچنین مشاغل گروه «ب» با هیچ یک از تدابیر و تمهیدات فنی، امکان کاهش یا حذف صعوبت و زیان آور بودن شغل نمی شوند که در قانون ۱۴ مورد احصاء شده که با مصوبه اخیر شورای عالی حفاظت فنی به ۱۵ مورد ارتقاء یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =