زن باردار کرونایی در میاندوآب نوزاد سالم به دنیا آورد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: زن باردار ۲۹ ساله در این شهرستان که به کووید-۱۹ مبتلا شده بود، نوزاد خود را سالم به دنیا آورد.

سهراب حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این زن باردار که با علایم بیماری کرونا در بخش ایزوله تنفسی بیمارستان عباسی میاندوآب بستری بود، حین زایمان توسط تیم مدیریتی بیمارستان به بخش زایمان بیمارستان حضرت فاطمه (س) منتقل شد.

وی با بیان اینکه این پنجمین زن حامله کرونا مثبت در میاندوآب است که در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) فرزندی سالم و عاری از ویروس کرونا به دنیا می‌آورد، افزود: تیم مدیریتی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب از قبل پیش‌بینی اتاق عمل ویژه و همچنین اتاق زایمان ویژه برای زایمان اینگونه مادران مشکوک به کرونا و مادران مثبت قطعی، را در نظر گرفته بود.

وی بیان کرد: این مادر باردار مثبت کرونایی در ۳۶ هفتگی، پسری سالم با وزن سه کیلوگرم به دنیا آورد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب اظهار داشت: اکنون حال نوزاد و مادر ۲۹ ساله که دومین زایمان خود را تجربه کرد خوب است و پس از مشاوره متخصصان عفونی و اطفال از بیمارستان مرخص می‌شود.

امسال یک مادر باردار ۲۲ ساله در میاندوآب براثر ابتلا به کرونا درگذشت.

آذربایجان‌غربی از روز هشتم اسفند سال گذشته با شناسایی نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در ردیف استان‌های درگیر این بیماری قرار گرفت اما از جمله آخرین استان‌هایی بود که وارد لیست شد و هر چند در روزهای اول شیوع کرونا، روند بیماری سرعت بسیار کمی‌ داشت اما اکنون جزو استان‌های با وضعیت قرمز در کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha