اشتغال نشسته رویکرد جدید سازمان زندان‌ها در ۶ ماه دوم سال جاری 

تهران - ایرنا - معاون سلامت، اصلاح و تربیت و سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع سازمان زندان‌های کشور گفت: توسعه اشتغال نشسته به عنوان رویکرد جدید سازمان زندان‌ها در ۶ ماه دوم سال ٩٩ در دستور کار قرار می‌گیرد. 

به گزارش ایرنا، سیدعباس جوهری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس ومقاومت با عنوان «اقتدار ۴٠» در باغ موزه دفاع مقدس افزود: با برگزاری این نمایشگاه مردم در یک فرصت مقتضی از اهم دستاوردهای قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه آشنا می‌شوند که خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفته است. 
وی ادامه داد: اکنون در حوزه اشتغال با عنایت ریاست قوه قضاییه حرفه آموزی و اشتغال در کنار اقدامات فرهنگی جزو اولویت‌های سازمان زندان‌ها قرار گرفته است. 
جوهری افزود: امسال در ۶ ماه دوم سال ٩٩ علیرغم شیوع کرونا، در حوزه حرفه‌آموزی و اشتغال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رویکرد اشتغال نشسته توسعه و گسترش می‌یابد که زندانیان در فضای زندان ضمن حرفه آموزی اشتغال را نیز تجربه کنند. 

حضور تیم‌های جهادی در زندان‌ها
وی ادامه داد: حضور تیم‌های جهادی در زندان‌ها نیز از دیگر اقدامات مهم این سازمان است که با حضور مردم انجام و سبب تقویت ارتباط جامعه با قوه قضاییه و همچنین سازمان زندان‌ها می‌شود. 
جوهری تصریح کرد: براساس این طرح، از حضور تیم‌های جهادی در حوزه‌های متعدد اجتماعی، پزشکی، فرهنگی و جهادی استقبال می‌شود، که این هفته نیز شماری از تیم‌های پزشکی متشکل از مردان و زنان در زندان حضور یافته و به‌صورت جهادی اقدام به ارائه خدمات پزشکی کرده‌اند. 
به گفته معاون سازمان زندان‌های کشور، اقدام در هریک از این حوزه‌ها ارتباط مردم با سازمان قوه قضاییه را جهت خدمت رسانی بیشتر به مجموعه مددجویان سازمان زندان‌ها تقویت می‌کند. 
وی خاطرنشان کرد: این رویکرد که بی‌شک سبب رشد و ارتقای شاخص‌های فرهنگی، حرفه‌آموزی، اشتغال و سلامت می‌شود، با حمایت‌های خانوادگی و ارائه تسهیلات در خارج از زندان سبب تداوم حرفه‌های آموخته شده در زندان به عنوان اشتغال خواهد شد.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار۴۰» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از ۲ تا نهم مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =