توزیع ۹۰۰ هزار ماسک بهداشتی در زنجان آغاز شد

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: توزیع ۹۰۰ هزار ماسک بهداشتی و عمومی در داروخانه‌های استان با قیمت یک‌هزارو ۳۰۰ تومان و در فروشگاه‌های منتخب با نظارت فرمانداران به قیمت یک هزار تومان آغاز شد.

خدابخش مرادی نافچی شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به کاهش میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان افزود: این موضوع جای گلایه دارد و همه مدیران باید به عنوان وظیفه تلاش کنند تا نظارت های جدی تری در این حوزه انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه کاهش رعایت پروتکل ها در دستگاههای اجرایی، ناوگان بین شهری، دفاتر پیشخوان، مراکز شماره گذاری و دیگر مراکز چندان خوشایند نیست، یادآور شد: متولیان امر باید الزامات را رعایت کنند و اینکه گفته شود صرفا عموم مردم به این مهم توجه کنند کافی نیست، متاسفانه در شرایط کنونی برخی مدیران  موضوع را رها کرده و آنگونه که باید و شاید مداخلات را انجام نمی دهند.

این مسؤول با تاکید بر اینکه مدیران دستگاههای اجرایی مداخلات فوری، بههنگام و موثر را در ارتباط با کرونا مورد توجه قرار دهند، ادامه داد: در این راستا شرکت پخش فرآورده های نفتی در مورد جایگاههای سوخت،  شهرداری و فرمانداری زنجان در خصوص آرامستان ها، نیروی انتظای دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ و  شماره گذاری پلاک خودروها،  اداره کل فناوری اطلاعات در دفاتر پیشخواندولت  اقدامات لازم را لحاظ کنند.

وی با اخظار به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار داشت: در صورتی که دوباره گزارشی مبنی بر کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی اعلام شود، برخوردهای لازم انجام خواهد گرفت، این در حالی است که متولی مربوطه ۲ بار به کمیته نارضایتی دعوت شده، اما  انتفاع و سود بر منافع عمومی غلبه کرده که در جلسه بعد  اگر چنین اعلام شود گزارش آن به ستاد کشوری ارایه خواهد شد.

مرادی، با انتقاد از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در پاساژها نیز اضافه کرد: طبق مصوبات جلسه قبل باید خروجی لازم کسب می شد اما متاسفانه گزارش ها نشان می دهد رعایت پروتکل ها در این مکان ها به ۲۸ درصد رسیده که انتظار بر مداخله متولی مربوطه در این زمینه است و  اگر روزی پاساژی به دستور مرکز بهداشت تعطیل شد، نباید اعتراضی در این خصوص شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ادامه داد: بر این مبنا مداخلات سازمان صمت و اتاق اصناف در پاساژها ضروری است و اگر مکانی تعطیل شد، تجمعی  مورد پذیرش نیست و همه اعتراض ها متوجه شخص مدیران ۲ دستگاه یاد شده است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی وضعیت برخی شهرستان های استان به لحاظ بیماری کرونا قرمز است، اظهار داشت: در این وضعیت هیچ گونه چانه زنی برای برگزاری مراسم و برنامه های مختلف وجود ندارد و حتی با اعلام ستاد کرونا اعمال محدودیت ها در هر استانی امکان پذیر شده و با تداوم وضعیت کنونی در این استان نیز احتمال اعمال محدودیت ها از هفته آینده وجود دارد.

این مسؤول در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی در استان نیز ادامه داد: در این ارتباط هم رهبری و هم ستاد ملی کرونا به صراحت اعلام کرده اند که مراسم اربعین و   پیاده روی در کشور عراق، حرکت به سمت مرزهای کشور، پیاده روی در شهرها و روستاها وجود ندارد و انتظار بر این است دستگاههای متولی امر سلسله جلسات توجیهی را برگزار کنند.

وی  اضافه کرد: ظرفیت بیمارستان های استان و کشور برای بستری و پذیرش بیماران کرونایی با محدودیت هایی مواجهه شده و در زمان حاضر بالاترین تکلیف مدیران دستگاههای اجرایی رعایت و حفظ سلامتی عموم است و قرار نیست مماشاتی در این خصوص انجام گیرد.

مرادی نافچی با تاکید بر اینکه با هر فردی بخواهد سلامت مردم را در خصوص این بیماری تهدید کند، برخورد خواهد شد، افزود: فرمانداران و دستگاه های مربوطه سلسه برنامه ها برای اقدامات پیشگیرانه برگزاری راهپیمایی اربعین با هر عنوان را در دستور کار خود قرار دهند و در این خصوص شفاف سازی کنند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، پروتکل های مراسم های دهه آخر صفر همانند ماه محرم اجرا خواهد شد که دستگاههای متولی امر نظارت داشته باشند چرا که همه عاشق ابا عبدالله و اهل بیت عصمت و طهارت هستند.

وی به لزوم پیگیری مصوبات از سوی دستگاههای مربوطه اشاره کرد و گفت در صورتی دستگاهی مصوبه ای را  دنبال نکند، مدیر مربوطه بازخواست خواهد شد و این موضوع پذیرفتنی نیست.

این  مسؤول خاطرنشان کرد: بازخورد، کارهای انجام گرفته در حوزه بیماری کرونا باید ملموس باشد که طی جسات آینده موضوعی که مصوب می شود وقت ویژه برای این مساله اختصاص داده شود تا اقدامات مدیران مورد ارزیابی قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =