آموزش پیش ‌دبستانی در خراسان جنوبی غیرحضوری است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش پیش ‌دبستانی در سال تحصیلی جاری به ‌صورت غیرحضوری است و فقط گروه هدف کودکان پنج سال تمام را دربر می‌گیرد.

محمد علی واقعی روز دوشنبه بیان کرد: بنا بر امر حاکمیتی و راهبردهای کلان سند تحول بنیادین از سوی وزارت آموزش ‌و پرورش، دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش‌ دبستانی رایگان، به ادارات شهرستان‌ها و مناطق استان ابلاغ شد.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبرد کلان سند تحول بنیادین مبنی بر به رسمیت شناختن آموزش‌های دوره پیش ‌دبستانی در سال تحصیلی جاری، از سوی وزارت آموزش‌ و پرورش، دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش‌ دبستانی رایگان به ادارات کل استان ابلاغ شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: موظف بودن دستگاه تعلیم و تربیت به تدوین اصول، برنامه‌ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان دوره پیش ‌دبستانی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و به ‌منظور استمرار و تکمیل برنامه‌های آموزشی و پرورشی نوآموزان دوره پیش‌ دبستانی و استفاده بهینه از فرصت شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) و مدرسه تلویزیونی ایران از دیگر دلایل ابلاغ این دستورالعمل است.

وی هدف از ارسال این دستورالعمل را جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی استان عنوان کرد و گفت: ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای تمامی نوآموزان به ‌صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه‌جانبه اوان کودکی و یادگیری پیش‌نیازهای ورود به دبستان از طریق آموزش والدین و نوآموزان و با توجه به شرایط موجود ذکر شده است.

فعالیت‌های آموزشی و یادگیری پیش‌ دبستانی مجازی از نوزدهم مهرماه و همزمان با هفته کودک در سراسر کشور و از طریق شبکه آموزش، صدا و سیمای استان‌ها و شبکه شاد آغاز می‌شود.

سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان تمامی دوره‌های تحصیلی از ۱۵ شهریور امسال آغاز شد اما حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha