شرکت های پیشرو  تولیدی  کشورمان در جهان سرآمد هستند

کرج - ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به موفقیت های بخش تولید و صنعت کشور گفت : امروز شرکت های پیشرو تولیدی و صنعتی ایران در جهان سرآمده بوده و رقابت تنگاتنگ دارند.

علی شریعتی مقدم روز دوشنبه در همایش سراسری روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق های بازرگانی کشور در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز افزود: در شرایط خاص کنونی تشکیل زنجیره ارزش توسط شرکت های پیشرو تولیدی کشور الگویی برای سایر شرکت های کوچک و متوسط است.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: شرکت های پیشرو کشورمان امروز در حال توسعه و گستردگی بوده و جلوتر از رقبای بین المللی حرکت می کنند.

شریعتی مقدم باتاکید بر حمایت بیشتر از آحاد تولیدکنندگان کشور گفت: صنایع پیشرو می توانند پشتوانه ای برای کشاورزی تجاری، تولید و صادرات کشورمان باشند.

وی با اشاره به راه اندازی تشکل بسیار قوی درحوزه کشاورزی گفت: تشکیل کمیسیون و فراکسیون کشاورزی به صورت منطقه ای و محصولی با هدف توسعه کشاورزی و با نگاه کشاورزی تجاری و سودآور و تجارت منصفانه که جایش در کشورمان خالی است تا یکسال آینده به ثمر خواهد رسید.

افزایش ۴۳ درصدی صادرات البرز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز نیز در این نشست  با اشاره به سال جهش تولید  گفت: حمایت ، توسعه و گسترش فعالیت‌های تولیدی از محورهای اساسی فعالیت اقتصادی کشور است.

جهانگیر شاهمرادی افزود: استان البرز  از نظر صنعت با اشتغالزایی ۱۵۰ هزار نفر دارای جایگاه ویژه تولیدی و صنعتی در کشور است  و با توجه به تحریم‌ها و شیوع کرونا در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش صادرات داشته ایم .

معاون استاندار البرز ، توسعه واحدهای تولیدی صنعتی صادرات محور را از اولویت های استان البرز برشمرد و گفت :  بحث گسترش و توسعه فعالیت  این صنایع و رفع مشکلاتشان در دستور کار  قرار دارد.

شاهمرادی  با اشاره به ظرفیت های شرکت مادر تخصصی زر استان البرز  بیان داشت : این مجموعه در بحث کرونا در تامین ماده اولیه برای تخمیر الکل و تولید شیرین کننده های فروکتوز اثر بسیار مهمی در بازار داشته است .

وی ادامه داد:  تعدیل قیمت  محصولات پیشگیری از کرونا ، موفقیت در زمینه تولید و صادرات مواد غذایی مانند ماکارونی و اسپاگتی از دستاوردهای این کارخانه عظیم است.

نشست روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق های بازرگانی ایران با هدف بررسی راه های توسعه تجارت و رونق بخش کشاورزی در مجموعه هلدینگ زر استان البرز برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =