دبیر: منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی در خصوص پیکارهای جهانی هستیم

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی، گفت: همچنان منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی در خصوص برگزاری پیکارهای بزرگسالان جهان در سال ۲۰۲۰ هستیم.

«علیرضا دبیر» روز دوشنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت که در باغ موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: اتحادیه جهانی کشتی قرار است طی روزهای دهم تا ۱۴ مهر ماه خبر قطعی برگزاری مسابقات را به ما بدهد. با این وجود قرار است لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاههای کشور از فردا (سه‌شنبه) آغاز شود.

وی همچنین در خصوص حضورش در نمایشگاه دفاع مقدس گفت: امروز آمدیم تفاهمنامه‌ای را با بسیج ورزشکاران امضا کنیم که در محل غرفه وزارت ورزش و جوانان، این تفاهمنامه امضا شد. امیدوارم با این کار بتوانیم روحیه ایثار و فداکاری را در ورزش، بیش از گذشته ترویج دهیم.

دبیر با اشاره به برگزاری این نمایشگاه به عنوان یک کار بزرگ فرهنگی، تصریح کرد: ترویج ایثارگری و فدارکاری در ورزش می‌تواند یک انرژی مضاعف برای ورزشکاران باشد و زمینه را برای موفقیت‌های بین‌المللی و جهانی آنان بیشتر کند. حتی این ایثارگری در مدال‌آوری ورزشکاران نیز تاثیر دارد.

دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی گفت: فداکاری و گذشت شرط نخست ایثارگری است و همانگونه که سردار شهید «قاسم سلیمانی» گفتند باید شهید باشی تا یک شهید را درک کنی.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =