پاسداران و بسیجی‌ها خود را وقف آرمان‌های انقلاب کردند

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: عزت امروز ما وامدار خون شهیدان است که در این میان پاسداران و بسیجی‌ها خود را وقف آرمان‌های انقلاب اسلامی کرده‌اند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان اوقاف، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی روز دوشنبه در آیین وقف کتب دانشگاه های سپاه پاسداران که در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد، افزود: شهدا بسیار زیرک بودند زیرا که با شهادت خویش، خود را ابدی کردند.

وی با تاکید بر اینکه کتاب، اختراع و اکتشاف هم قابلیت وقف شدن دارند، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهدا گفت: شهدای مدافع حرم درس ایثار را از شهدای دفاع مقدس آموختند و به این واسطه برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب ثبت کردند.

 رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه در قرآن کریم، وقف به مفهوم لفظ نیامده اما آیات زیادی در خصوص انفاق و صدقه و زکات به کار رفته، تصریح کرد: روایاتی را در زمینه وقف داریم که عمدتا از امام یازدهم نقل شده که قائده فقهی وقف نیز از این روایات استنباط شده است.

خاموشی با بیان نظر فقها مبنی بر اینکه هر آنچه که دارای ارزش مالی باشد قابلیت وقف شدن را دارد، اظهار داشت: در گذشته حق تالیف، مالیتی در قبالش بذل نمی‌شد اما اکنون اینطور نیست؛ اگر از فقها سوال شود، حق تالیف را رد نخواهند کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: به فرماندهان سپاه پیشنهاد می‌کنم، در راستای کمک و حمایت‌ از جبهه مقاومت، موقوفاتی ایجاد شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha