پیکر پاک شهید مرزبانی در کهگیلویه تشییع شد

یاسوج - ایرنا - با حضو مردم ولایی و همیشه در صحنه شهرستان کهگیلویه و جمعی از مسئولان استانی و محلی ، پیکر پاک «مقداد بویر» شهید مرزبانی امروز دوشنبه در دهدشت تشییع شد.

 به گزارش ایرنا سروان مقداد بویر و استوار عبدالله مومنی زاده ۲ شهید مرزبان استانهای کهگلویه وبویراحمد و خوزستان بعد از ظهر شنبه در درگیری با اشرار مسلح در منطقه مرزی هورالعظیم در غرب خوزستان به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

 سروان مقداد بویر فرمانده پاسگاه مرزی دشت آزادگان ساکن روستای الگن بخش چاروسا در شهرستان کهگیلویه بود.

پیکرپاک این شهید گلگون کفن از مقابل ساختمان مرکزی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه در دهدشت آغاز و تا میدان مرکزی این شهر ادامه یافت و اقشار مختلف مردم با این  شهید والا مقام وداع کردند.

مردم شهید پرور کهگیلویه با ندای این گل پرپر از کجا آمده از سفر کرببلا آمده، الله اکبر' و لا اله الا الله ˈ و با امام شهدا تجدید میثاق و بر پیروی از راه شهدا تاکید کردند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در آیین تشییع پیکر پاک شهید مرزباتی ،امنیت جامعه را در شرایط کنونی حساس و مهم دانست و گفت:  نیروی انتظامی برای تامین امنیت مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

سرهنگ قباد مصطفایی بیان کرد: اقتدار، افتخار، عزت و عظمت ایران اسلامی مرهون جانفشانی ها و ایثارگری های شهدا در دفاع از مرز و بوم ایران اسلامی است.

وی اضافه کرد: تلاش برای شناسایی و دستگیری اشرار در منطقه ادامه خواهد داشت .

مصطفای تصریح کرد: این شهید والامقام در کمین قاچاقچیان گرفتار و ضمن به هلاکت رساندن چند نفر از اشرار به درجه رفیع شهادت نایل امد.

پیکر مطهر این شهید مقداد بویر پس از تشییع برای خاکسپاری به زادگاهش روستای الگن در بخش چاروسای شهرستان کهگیلویه منتقل شد.

در درگیری مرزبانان هنگ مرزی دشت آزادگان و هویزه در روزهای گذشته با اشرار مسلح تلفات و خساراتی به اشرار مسلح وارد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =