شرایط کرونایی تعداد مهارت‌آموزان مهابادی را ۳۰ درصد کاهش داد

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای مهاباد گفت: طی نیمه نخست امسال ۵۸۴ مهارت‌آموز آموزش‌های مختلف را در این شهرستان فراگرفتند که این تعداد نسبت به سال قبل ۳۰ درصد کاهش یافته است.

محمود کریم‌دخت روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت کاهش ظرفیت کلاس‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تعداد پذیرش مهارت جو به دو سوم کاهش یافته و همچنین بخشی از کلاس‌های تئوری به صورت مجازی تشکیل شده است. 

وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ۱۲۵ هزار نفر ساعت کلاس آموزشی برای پسران و دختران برگزار شده، ادامه داد: از مجموع کل آموزش‌دیدگان، ۲۹۴ نفر مرد و ۲۹۰ نفر زن بودند که در قالب ۴۵ حرفه و رشته مختلف مهارت‌های کسب و کار را فراگرفتند.

رییس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای مهاباد اظهار داشت: رشته‌های تعمیر موبایل، تعمیر پکیج و کشاورزی بیشترین متقاضی را در بخش مردان و خیاطی و صنایع دستی نیز از جمله رشته‌های پرطرفدار خانم‌ها در این مدت بوده که با حداکثر ظرفیت مجاز طی سال جاری برگزار شده است.

وی فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را کلید اشتغال پایدار و رفع بیکاری دانست و اضافه کرد: امسال ۹۶ نفر در ندامتگاه، ۷۵ نفر در پادگان‌های نظامی و ۱۷۳ نفر نیز در مناطق حاشیه شهر و روستاهای اطراف آموزش‌های رایگان دریافت کرده‌اند.

کریم‌دخت افزود: امسال ۲۶۳ کارت پروانه صنعت ساختمان و ۹۴ پروانه تایید صلاحیت و گواهی مجاز برای مهارت‌آموزان صادر شده است.

مهمترین رسالت مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای کار است که انتظار می‌رود مسوولان و والدین در سوق دادن جوانان جویای کار به این مراکز گام‌های موثرتری بردارند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای سه مرکز آموزش فنی و حرفه‌‍ای است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =