فدراسیون دوچرخه سواری برای سال ۲۰۲۰ رویداد بین‌المللی ندارد

بوشهر-ایرنا- رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: این فدراسیون برای سال ۲۰۲۰ هیچ رویداد بین‌‎المللی ندارد زیرا همه رقابت‎های آسیایی در این سال به دلیل شیوع کرونا تعطیل و مسابقات جهانی داشتیم که این رویداد نیز مختص کشورهای اروپایی شد.

خسرو قمری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای حضور در رقابت‏‌های جهانی برای دریافت روادید و ویزا مشکلاتی وجود داشت که در صورت تحقق این مهم نیز باید تیم ۲ هفته به قرنطینه می‎رفت که با این حال شرایط مناسبی برای رقابت تیم ملی وجود نداشت.

وی بین کرد: فدراسیون دوچرخه سواری در زمان حاضر تنها رویدادی که در حال برگزاری دارد لیگ دوچرخه سواری است.

قمری ادامه داد: در ۱۰ روزی که لیگ آغاز شده مسابقات مرحله نخست لیگ برتر جاده در بخش بانوان و آقایان برگزار شده‌است.

وی گفت: از امروز نیز مسابقات قهرمانی لیگ برتر در تبریز آغاز شد که با توجه به شرایط کرونایی انتظار داریم مسابقات با رعایت کامل پروتکل‌ها به شکل شایسته و مناسبی برگزار شود.

قمری اظهار داشت: اولویت فدراسیون برای کسب سهمیه دوچرخه سواری اکنون در بخش جاده است زیرا تاکنون فدراسیون تنها یک سهمیه المپیک و یک سهمیه پارالمپیک کسب کرده‌است.

وی افزود: اکنون بیشتر هدف حول برگزاری مسابقات است که در کنار آن کلاس‌‏های آموزشی مربیگری و داوری نیز  پیش بینی شده که برخی از آن مجازی و برخی نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

قمری در ارتباط با ساختار تشکیلات اداری فدراسیون دوچرخه سواری گفت: امیدواریم ساختمان اداری فدارسیون واقع در استادیوم آزادی (روبروی پیست دوچرخه سواری) هرچه سریع‎تر برای بخش اداری آماده شود.

وی بیان کرد: در ۲۹ مهرماه جاری نیز مجمع سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری برگزار خواهد شد که اکنون تدارک لازم برای آن پیش بینی شده‌است.

قمری اظهار داشت: فدراسیون دوچرخه سواری اکنون هشت هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که از این شمار یک سوم آن را بانوان تشکیل می‏‌دهند.

وی گفت: دوچرخه سواری رشته‎ای خاص با ابزار و وسایل گران است به همین دلیل در ساختار قهرمانی شمار ورزشکار سازمان یافته آن کم است ولی در فضای عمومی یکی از رشته‌های با علاقه مندی بالا در بین مردم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =