مردم با رعایت نکات بهداشتی به کاهش انتقال بیماری کرونا کمک کنند

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: مردم باید با رعایت موازین، دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی به کاهش انتقال بیماری کرونا کمک کنند و یار و یاور کادر درمان باشند.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب روز دوشنبه در آیین تجلیل از مدافعان سلامت بیمارستان شهدای سرپل ذهاب به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با قدردانی از زحمات کادر درمان در ایام طاقت فرسای بیماری منحوس کرونا، افزود:  پزشکان و پرستاران و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی در این راه برای نجات جان هم وطنان و سلامتی آنان همچون رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس سنگرها را خالی نکرده اند و دوشادوش هم سختی ها را به جان خریده اند.

وی اظهار داشت: پشت سرگذاشتن این دوران سخت بیماری کرونا همچون جنگی هست که باید با سلاح اخلاص و پشتکار و امید به خدا، برای شکست این بیماری جنگید و همه مردم باید همکاری کنند و با رعایت نکات بهداشتی به هرچه سریعتر بهبودی اوضاع کنونی کمک کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب نیز با قدردانی از تلاش‌های مجاهدانه جامعه پزشکی گفت: مدافعان سلامت در جریان مقابله با کرونا حافظ جان و سلامت مردم شدند و در ردیف مدافعان حرم و حریم و شهدا قرار گرفتند.

دکتر شهرام روشنی نژاد افزود: اینکه برخی افراد شبانه‌روز خود را وقف سلامت کسانی کردند که از ویروس کرونا متأثر شده بودند بسیار باارزش و ستودنی است.

وی اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایران اسلامی دیدیم جان برکفانی هستند که شجاعانه وارد عرصه شدند و به خوبی درخشیدند و امروز تمام مردم ایران زمین شاهد تلاش های مدافعان سلامت هستند.

در پایان این مراسم به پاس قدردانی از مجاهدت‌های کادر درمانی لوح سپاسی به پرسنل و مدافعان سلامت اهدا شد.

دکتر ابراهیم شکیبا سخنگوی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته ۳۰ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به چهار هزار و ۴۳۱ نفر رسید.

وی افزود: هم اکنون ۴۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.