تضعیف دولت و ایجاد بحران سیاسی هدف حامیان تکفیری در پاکستان است

اسلام‌آباد - ایرنا - دبیرکل مجلس وحدت مسلمین به عنوان بزرگترین حزب شیعیان در پاکستان نسبت به طرح‌های پنهانی دشمنان مشترک جهان اسلام وابسته به قدرت‌های استکباری از جمله رژیم صهیونیستی علیه وحدت جامعه پاکستان هشدار داد و افزود: حامیان جریان تکفیری درصدد تضعیف دولت و ایجاد بحران سیاسی در کشور هستند.

علامه «راجا ناصر عباس جعفری» روز دوشنبه طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد، اظهار داشت: اتفاق‌های اخیر در پاکستان هر چند بی‌سابقه نیست اما موج جدید ترویج اختلافات فرقه گرایانه با هدف ایجاد بحران سیاسی در این کشور را آغاز کرد.

وی گفت: دشمنان مسلمانان پاکستانی به دنبال ایجاد وضعیتی مانند نابسمانی‌های خاورمیانه در این کشور هستند. این عناصر با برافروختن آتش فرقه گرایی و تشدید خشونت‌ها به ویژه ترور به دنبال تحت فشار قرار دادن دولت هستند اما این توطئه شیطانی آنان به نتیجه نخواهد رسید، زیرا مردم پاکستان بیدار هستند و جامعه روحانیت نیز در دام فتنه گران گرفتار نخواهد شد.

علامه جعفری به حمایت صهیونیست‌ها، آمریکا و قدرت‌های استکباری از جریان تکفیری برای بی‌ثباتی در پاکستان اشاره کرد و گفت: در این بین برخی  مدافعان منافع قدرت‌های استکباری در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس نیز بی‌تقصیر نیستند.

وی از نقش امارات و حکومت سعودی برای ترویج فرقه گرایی در منطقه به ویژه در پاکستان به شدت انتقاد کرد و افزود: تحرکات مشکوک دیپلمات‌های برخی کشورهای عرب در پاکستان که در برابر عادی‌سازی روابط با رژیم نامشروع صهیونیستی نیز خرسند به نظر می‌رسند، بسیار نگران کننده است.

دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان تاکید کرد: قطعاً دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای همان هدفی است که صهیونیست‌ها و حامیان جریان تکفیری در پاکستان به دنبال آن هستند، آنان به دنبال ایجاد اوضاعی مانند لبنان، لیبی، عراق و سوریه هستند.

وی افزود: عادی‌سازی روابط اعراب با تل آویو، مواضع قوی پاکستان علیه روابط با صهیونیست‌ها و تعهد بر حمایت از فلسطین؛ بر فشارهای خارجی بر دولت اسلام آباد افزوده و به نظر می‌رسد عوامل خارجی درصدد مجازات پاکستان به دلیل برائت از اقدامات اخیر برخی متحدان عرب این کشور هستند.

علامه ناصر عباس جعفری تاکید کرد: آمریکایی‌ها نیز حامی ثبات پایدار در پاکستان و یا دولت باثبات نیستند، آنان از هیچ تلاشی برای پشتیبانی از عوامل مخرب فروگذار نخواهند کرد و روش فعلی نیز تشدید درگیری‌های مذهبی و برجسته کردن اختلافات میان فرق اسلامی مشاهده می‌شود.

وی از رایزنی‌های حزب مجلس وحدت مسلمین با مقامات ارشد دولت پاکستان برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های مجری قانون و ذی نفعان سیاسی و مذهبی با هدف مقابله با دشمنان وحدت در این کشور خبر داد و افزود: آمریکایی‌ها نگران انتقال قدرت به شرق هستند به همین دلیل آنان در کنار رژیم صهیونیستی و متاسفانه برخی اعراب منطقه به دنبال بی‌ثبات کردن کشورهای مهم از جمله پاکستان هستند.

علامه جعفری تاکید کرد: جامعه پاکستان اجازه هرج و مرج به دشمنان را نخواهد داد و همزمان بزرگان مذهبی و گروه‌های اسلامی نیز ضمن تعهد به وحدت و برادری مانند همیشه در برابر قدرت‌های استکباری و طرح‌های شیطانی آنان برای تقسیم مسلمانان خواهند ایستاد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha