۴ هزار و ۳۱۰ نفر در خراسان شمالی مشمول دریافت وام ودیعه مسکن شدند

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: ۶ هزار و ۱۲۶ نفر در استان متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن شدند که از این تعداد، چهار هزار و ۳۱۰ نفر واجد شرایط این وام هستند.

سیدعبدالمجید نژادصفوی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پنج هزار و ۳۳۲ نفر از متقاضیان وام ودیعه مسکن در استان، متاهل و ۷۹۴ نفر مجرد هستند.  

وی گفت: از میان متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن، ۶۰۹ نفر زن سرپرست خانوار و ۳۹ نفر دختر مجرد بالای ۳۵ سال هستند.  

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مبلغ وام برای ودیعه مسکن در این استان به ازای هر واحد مسکونی ۱۵۰ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه وام ودیعه مسکن با کارمزد ۱۲ درصد پرداخت می شود، افزود: برای دریافت این تسهیلات نیازی به معرفی ضامن نیست و با توجه به شرایط بانک از متقاضی سفته یا چک دریافت می شود.

نژادصفوی خاطرنشان کرد: متقاضی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باید فاقد زمین و مسکن باشد و همچنین باید اجاره نامه رسمی ارائه دهد.  

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: ۴۸۲ نفر از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۲۷۸ نفر از افراد زیر پوشش بهزیستی متقاضی دریافت این تسهیلات شده اند.

بر اساس این گزارش،  ثبت نام اولیه برای وام ودیعه مسکن از چهار تا ۹ مردادماه انجام شد و پس از آن به متقاضیان مهلت داده شد که نسبت به بارگذاری مدارک خود به صورت اینترنتی اقدام کنند و با توجه به اینکه در مرحله دوم تعدادی از متقاضیان نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نکرده بودند تا ۲۴ شهریور به آنها فرصت ثبت مدارک داده شد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و بر اساس آمارها، ۳۵ هزار خانوار در شهرهای این استان مستاجرند که بیش از ۲۰ هزار خانوار از این تعداد، در مرکز استان سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha