وزارت نیرو ۵۳۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم این آب و خاک کرد

تهران- ایرنا- معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو در نمایشگاه "اقتدار 40" گفت: وزارت نیرو در دوران دفاع مقدس، آب و برق مورد نیاز مناطق صعب العبور را تامین و ۵۳۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد.

رضا انجم شعاع روز دوشنبه با حضور در نمایشگاه ملی دفاع مقدس از غرفه ایرنا بازدید به عمل آورد.

وی در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درخصوص حضور وزارت نیرو در ایام جنگ، اظهار داشت: همکاران ما در صنعت آب و برق کشور در دوران دفاع مقدس به خصوص در حوزه مهندسی جنگ نقش بسیار مهمی در کنار سایر رزمنده ها ایفا کردند.

انجم شعاع خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در تامین آب و برق بیمارستان ها، مناطق صعب العبور، شهرها و روستاهای مناطق جنگ زده یا دیده بان هایی که به آب و برق نیاز داشتند، نقش مهمی داشت.

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو گفت: بیش از ۵۳۰ شهید حوزه صنعت آب و برق کشور در این راه تقدیم این آب و خاک شد.

انجم شعاع درباره نقش رسانه ها در برجسته کردن دفاع مقدس تاکید کرد: رسانه ها در معرفی دستاوردها و ایثارگری های افراد در دوران مقدس باید خوش بدرخشند و این رشادت ها باید به نسل جدید که پای کار و پر استعداد هستند، نشان داده شود.

 این مقام مسوول وزارت نیرو افزود: نسل جوان باید بداند در چه شرایطی جنگ بر ما تحمیل شد و رزمندگان به چه صورت از دستاوردهای میهن اسلامی دفاع کردند و ذره ای از خاک خود را به دشمن ندادند.

دستاوردهای صنعت آب و برق در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عنوان "اقتدار ۴۰" به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه "اقتدار ۴۰"، دوم تا نهم مهرماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران آماده پذیرایی از علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =