دشمن حیات مردم ایران را هدف گرفته است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: دشمن در زمان جنگ تحمیلی با گلوله جان جوانان ایرانی را نشانه گرفت و امروز حیات و معیشت مردم را هدف گرفته که همواره تیر آنها به سنگ خورده است.

محسن حاجی میرزایی روز دوشنبه در مراسم یاد یاران که به مناسبت گرامیداشت ]چهلمین سالگرد هشت دفاع مقدس در لانه جاسوسی آمریکا برگزار شد، افزود: هفته دفاع مقدس تجدید پیمان با خون شهیدان و ثمره تلاش ایثارگران برای استمرار این راه مقدس است. هفته دفاع مقدس مانند سایر ایام سال نیست، هفته تجدید عهد با امام و رهبری است.

وی با بیان این که امروز هم در یک جنگ تمام عیار با یک دشمن هستیم، تصریح کرد: آرمان ها و پیام های امام راحل و انقلاب اسلامی الهام بخش در دفاع مقدس بود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: جنگ ها معمولا با انگیزه های متفاوتی رخ می دهد که بیشتر  به دلیل اختلاف بین دو کشور و  هوای نفسانی با طمع اتفاق می افتد اما آنچه در ایران رخ داد این موضوع نبود.

حاجی میرزایی ادامه داد: نمی خواهم بگویم صدام طمع نکرد چرا که انقلاب اسلامی در ایران تازه شکل گرفته بود و وی براندازی آرمان های جمهوری اسلامی را دنبال می کرد اما اساس شکل گیری  جنگ تحمیلی این بود که انقلاب، آرمان ها و نگاه های متفاوت در این کشور از بین برود.
وی یادآور شد: مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس با همه کسانی که مقابل انقلاب اسلامی ایستادند، جنگیدند، در واقع وجه اصلی این نبرد، ثبات آرمان های انقلابی بود.
وی تصریح کرد: جنگ تحمیلی وقتی تبدیل به یک گنج غنی شد که توانست با پیوند آرمان های امام راحل (ره) نسل را احیا کند و استمرار بخشد.

دفاع ایران در جنگ تحمیلی، عاشورایی بود

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دشمنان در هشت سال دفاع مقدس فعال بودن و بیدار شدن ایران را پس از پیروزی انقلاب اسلامی نمی پسندیدند، امام راحل  به ما یاد داد که به روی پای خود بایستیم و از استقلال و شرف خود دفاع کنیم.
حاجی میرزایی همچنین گفت: در تمام دنیا حوادث تلخ و خشونت بار وسیعی اتفاق می افتد، حوادثی حتی خشن تر از واقعه عاشورا اتفاق افتاده و باز هم رخ می دهد، اما نوع مواجهه اصحاب عاشورا و پیام آنها به این حادثه تجلی بخش و ماندگار بود.

وی تاکید کرد: دفاع ایران در هشت سال جنگ تحمیلی، دفاعی از جنس عاشورایی بود. اگر ملتی درس آموز واقعی عاشورا باشد، هیچ کس نمی تواند بر او چیره شود و آنها را از مسیر اصلی خود دور کند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: آرمان های دفاع مقدس آنقدر ظرفیت تحقیق و بررسی دارد که می تواند الهام بخش نسل آینده باشد.

همه آرمان های انقلاب باید در آموزش و پرورش جست و جو کرد

حاجی میرزایی با بیان این که بسیج دستاورد دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: بسیج نشان دهنده حضور همه مردم در آرمان های انقلاب است. هر جا مردم حضور فعال یافتند، کشور موفق شده است.
وی ادامه داد: بسیجیان تضمین کننده اهداف آرمان های انقلاب هستند، بسیجیان در همه عرصه ها فداکاری کرده اند.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: معتقدم همه آنچه انقلاب اسلامی می خواهد در آموزش و پرورش وجود دارد، آموزش و پرورش انسان ها را برای مقاومت آماده و ارزش های انقلاب را سینه به سینه منتقل می کند.
حاجی  میرزایی با بیان این که آموزش و پرورش فرزندان کشور را در یک دوره طلایی زندگی آنها در اختیار دارد، گفت: آموزش و پرورش دوره شکل گیری شخصیت و یافتن هویت انسان ها را در اختیار دارد، دوره ای که انسان  پایداری و استمرار دارد.
وی تصریح کرد: همه آرمان های انقلاب باید در آموزش و پرورش جست و جو شود، پاسداران اساسی شهدا در آموزش و پرورش شکل می گیرند و اگر در این راه کوتاهی کنیم با هیچ چیز قابل جبران نیست.
وزیر آموزش و پرورشد خاطرنشان کرد: باید امانت را به شایستگی به مقصود برسانیم و دین خود را به شهدا، جانبازان و ایثارگران به درستی ادا کنیم و البته که آموزش و پرورش در این مساله همواره پیشگام بوده است.

حاجی میرزایی افزود: پنج هزار معلم شهید نشان از وفاداری این وزارتخانه به آرمان های انقلاب  اسلامی است.

وی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: الگوی مهمی به نام سند تحول بنیادین در این وزارتخانه تدوین شده که براساس اهداف انقلاب اسلامی و ایرانی راه مشخص شده است،  وزارت آموزش و پرورش ماموریت اساسی  خود را پیگیری این اهداف می داند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =