بیش از هزار و ۵۰۰ مدرسه شهری در آذربایجان‌غربی به شبکه ملی متصل شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: ‌هزار و ۵۹۱ مدرسه شهری این استان در راستای هوشمندسازی مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

قاسم جلیلی‌نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح در راستای تامین زیرساخت‌های هوشمندسازی مدارس و با پیمانکاری اپراتورهای ثابت و همراه در شهرها و روستاهای آذربایجان‌غربی اجرایی شده است.

وی ادامه داد: این طرح یکی از دستاوردهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است و با اجرای آن تمام مدارس حوزه شهری از طریق اینترنت پرسرعت ثابت به شبکه ملی اطلاعات متصل شد‎.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در بخش روستایی نیز تاکنون از ۲ هزار و ۶۲ مدرسه روستایی، ۸۶ درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

جلیلی‌نژاد بیان کرد: اتصال مدارس به شکبه ملی اطلاعات می‌تواند زمینه هوشمندسازی مدارس را در نقاط مختلف استان فراهم کند و این امربه نفع و راحتی دانش‌آموزان و معلمان در امر آموزش است.

وی تاکید کرد: اولویت تامین هزینه‌های اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از محل اعتبارات طرح USO و با اولویت مدارس روستایی و محروم انجام شده است.

زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۷ هزار دانش‌آموز است که در بیش از پنج هزار مدرسه تحصیل می‌کنند؛ ۴۰ درصد دانش‌آموزان استان در روستاها هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =