نظارت‌های جدید بهداشتی مقابله با کرونا در اردبیل اعمال می‌شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل از اعمال نظارت‌های جدید بهداشتی و اجتماعی در اردبیل با هدف مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.

مسعود امامی یگانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برای مقابله با موج سوم کرونا اقدامات وسیع‌تری انجام شده و نظارت‌ها بر اماکن ، اصناف و رفتار عمومی مردم بیشتر و شدیدتر می‌شود.

وی وضعیت شهرستان اردبیل در زمینه کرونا را قرمز اعلام کرد و خواستار نظارت بیشتر بر مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شد.

وی افزود: گشت‌های مشترک بهداشت ، سازمان صنعت و معدن ، اماکن و اتاق اصناف یکی از راه‌های موثر بوده و با هرگونه کوتاهی در رعایت موازین بهداشتی برخورد جدی خواهد شد.

فرماندار اردبیل ، تجمع مردم در مراسم تشییع و تدفین را یکی از علل شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: مردم باید از تجمع در آرامستان‌ها پرهیز کنند.

او با اشاره به شرایط آب و هوایی اردبیل و شروع فصل سرما بیان کرد: بیم آن می‌رود با سهل‌انگاری در رعایت بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد افزایش شدید مبتلایان به کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی و فصلی باشیم پس رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

امامی‌یگانه افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۸۵ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و باید تلاش کنیم تا ۱۵ درصد باقی‌مانده نیز توصیه‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =