هفتم مهر ۱۳۵۹/ اطلاعیه حزب دعوت اسلامی عراق

تهران- ایرنا- اطلاعیه‌ای از طرف حزب الدعوه اسلامی عراق مبنی بر دعوت مردم عراق برای به هلاکت رساندن دولت بعث در اختیار خبرگزاری پارس قرار گرفت.

انقلاب اسلامی ایران یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در پیشبرد روند بیداری و آگاهی بخشی به مسلمانان بود و به همین دلیل بود که قدرت های استکباری، جنگی نابرابر را به دولت و ملت ایران تحمیل کردند. امام خمینی(ره) به عنوان رهبر انقلاب مدیریت این جنگ را به دست گرفتند و به کنترل امور پرداختند و در همین راستا از مردم عراق خواستند که تا علیه صدام رئیس جمهور عراق قیام کنند و حکومت اسلامی در آن کشور بر سر کار بیاورند. در همین ارتباط حزب دعوت اسلامی عراق با قرار دادن اطلاعیه ای به خبرگزاری پارس از مردم عراق خواستند که به مبارزه با دولت عراق بپردازند.

در متن این اطلاعیه آمده است:

ما معتقدیم که کشور عراق ملک ملت عراق و ملک هر مسلمانی است و اجازه نمی دهیم که صدام خائن ثروت های عراق را به استادهای خائن خودش بفروشد و در قبال آن اسلحه بگیرد و با آن اسلحه مردم عراق را هلاکت کند و دولت اسلامی ما را در ایران بکوباند و نیز اجازه نمی دهیم که صدام از یک لوله نفت یا یک چاه نفت ما استفاده کند. مادامی که رژیم کثیف او بر عراق حکومت می کند و بدین جهت امور زیر را اعلام می کنیم.

۱- بر کلیه کارکنان عراقی و غیرعراقی شرکت های نفتی از مهندسین و کارکنان و کارگران لازم است که اعتصاب کنند و دست از کار خود بکشند و به برادران مجاهد مسلمان خودشان بپیوندند و بر برادران مجاهد مسلمان لازم است که با آن عده از کارکنان شرکت های نفتی که با مجاهدین مسلمان همکاری نمی کنند، معامله ای همچنین معامله با دشمنان اسلام بکنند.

۲- اخطار می کنیم به کشورهایی که کمک می کنند به حکومت خائن عراق در استخراج نفت و فروش آن به کشورهای غربی امپریالیستی که اگر دست از کمک خود برندارند، کلیه لوله های نفتی و موسسات نفتی و منافع آنها را با دست آهنین اسلام منهدم می کنیم و انه الجهاد تحتی انلصر او الشهاده.

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار پژوهش