فعالیت هفت نشریه در خراسان شمالی از سر گرفته شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: فعالیت هفت نشریه مکتوب استان، که مجوز آنها در سال‌های گذشته لغو شده بود، احیا و از سر گرفته شد.

حسین فرخنده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک روزنامه، یک دوهفته‌نامه، یک ماه‌نامه و چهار عنوان هفته‌نامه که به علت ماده ۱۶ (عدم نظم در انتشار در سامانه رسانه) و همچنین توانایی نداشتن در جذب آگهی  و نبود سرمایه برای انتشار لغو شده بودند که با پیگیری های این اداره کل،  فرصتی دوباره برای بازگشت این نشریات به چرخه فعالیت مطبوعاتی داده شده است.

وی افزود: این نشریات شامل اتفاقیه، ارمغان، امتداد امید، سیاحت شرق، صبح خراسان، نام آوران و شیروان‌شهر است.

فرخنده با بیان اینکه خراسان شمالی در حوزه رسانه و نشریات جایگاه مطلوبی ندارد و در این بخش بین استان‌های کشور، رتبه آخر را  دارد، گفت: این اداره کل تلاش می کند تا تعداد رسانه های استان بویژه رسانه های الکترونیکی را ارتقا دهد.

خراسان شمالی ۲۳۵ فعال رسانه‌ای دارد که بیشتر آنها در رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها فعالیت می‌کنند.

خبرگزارهای ایرنا، ایسنا، ایلنا، آنا، ایپنا، ایکنا، برنا، پانا، تسنیم، رسا، فارس، شبستان، مهر، دانشجو و علم و فناوری نیز در این استان فعالیت می‌کنند و روزنامه‌های کشوری نیز ۴۰ نمایندگی در خراسان شمالی دارند که در مجموع ۸۶ رسانه در این استان می‌شوند. اما به صورت محلی این تعداد بسیار پایین‌تر است به طوری که بر اساس اعلام خانه مطبوعات استان ۳۰ رسانه در خراسان شمالی مجوز فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =