پلیس کردستان مانع رسیدن کالاهای قاچاق به مقصد شد

سنندج - ایرنا - ماموران انتظامی کردستان در جریان بازدید از خودروهای عبوری با کشف اقلام مختلف کالای قاچاق به ارزش هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال مانع از رسیدن این کالاها به مقصد شدند.

فرمانده انتظامی کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق شامل ۳۷۰ هزار نخ سیگار خارجی، ۵۶۰ دستگاه ال سی دی گوشی تلفن همراه و ۱۲ تُن چوب قاچاق است.

سردار علی آزادی یادآور شد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان دهگلان در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق در محور مواصلاتی حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پژو  ۴۰۵مشکوک شدند.

وی اضافه کرد: پس از ایست و اعلام هشدار پلیس، راننده خودرو هیچ گونه توجهی به این امر نداشت و اقدام به فرار کرد و ماموران پس از هماهنگی با مراجع قضایی با استفاده از وسایل بازدانده خودرو را متوقف کردند اما راننده با استفاده از تاریکی هوا و موانع طبیعی متواری ‌شد که شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس است.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه در بازرسی از خودرو مذکور تعداد ۳۷۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف شد، افزود: برابر ارزیابی کارشناسان ارزش کالای قاچاق کشف شده بیش از یک میلیارد ریال برآورد شد.

سردار آزادی گفت: همچنین در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا، ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای ورودی این بانه موفق به شناسایی خودرو تویوتا حامل لوازم جانبی تلفن همراه قاچاق شدند.

وی با اشاره به دستگیری راننده و معرفی وی به مراجع ذیصلاح تاکید کرد: با هماهنگی مقام قضایی و در بازرسی از خودروی مورد نظر، ۵۶۰ عدد انواع ال سی دی و لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند کشف شد،  کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی کردستان همچنین اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی سروآباد نیز در پی کنترل خودروهای عبوری در ایست و بازرسی شهید کریمی یک دستگاه کامیون حامل چوب را متوقف کردند.

وی افزود: پس از هماهنگی با مراجع قضایی در بازرسی از خودروی مورد نظر ۱۲ تُن چوب جنگلی فاقد مجوز به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون ریال کشف و راننده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

کشف ۱۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در مریوان

فرمانده انتظامی مریوان نیز گفت: با اشراف اطلاعاتی ماموران انتظامی، فردی سودجو که اقدام به راه اندازی مزرعه تولید ارز دیجیتال در زیر زمین یک تالار پذیرایی در حاشیه شهر کرده بود شناسایی شد.

سرهنگ کامبیز رستم نیا اضافه کرد: با هماهنگی مراجع قضایی،  ماموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این مزرعه تعداد ۱۶ دستگاه ماینر (استخراج کننده ارز دیجیتال بیت کویین) و تعداد ۲۸ دستگاه پاور برق، تعداد یک دستگاه مودم و یک عدد سیمکارت همراه اول و مقدار ۸۰ متر کابل برق و شبکه تعداد ۲ دستگاه سویچر کشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن بیش از سه میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی با اشاره به دستگیری یک متهم در این راستا و معرفی به مرجع قضایی افزود: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد لذا متهم با استفاده از برق دولتی و به صورت غیر مجاز اقدام به راه اندازی مزرعه استخراج ارز دیجیتال کرده بود، که با اشراف اطلاعاتی پلیس از ادامه فعالیت وی جلوگیری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =