«خط ابریشم»؛ آشنایی ملت‌ها و تقویت ارتباطات فرهنگی

تهران- ایرنا- سفیر چین در تهران در مورد نمایشگاه مشترک دو هنرمند چینی و ایرانی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نمایشگاه برای افزایش آشنایی ملت‌ها و تقویت ارتباطات فرهنگی سرزمین‌ها و افزایش همکاری‌ها سهم خود را ایفا کند. 

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، سفیر چین در ایران با ابراز خرسندی از برپایی نمایشگاه خط ابریشم با هنرمندی دو خوشنویس ایرانی و چینی ابراز امیدواری کرد این رویداد، نقشی اساسی در افزایش همکاری های فرهنگی میان کشورهای حاشیه جاده ابریشم ایفا کند. 
به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکوایران، چانگ هوا در پیامی برگزاری این نمایشگاه خط و خط‌نقاشی را با عنوان راه ابریشم تبریک گفت و اعلام کرد: برای برگزاری این نمایشگاه سازمان یونسکو و کشورهای حاشیه جاده ابریشم نقش بسزایی ایفا کردند. 

جاده ابریشم تمدن های قاره آسیا و افریقا و اروپا را به هم متصل می کرده است. کشورهای حاشیه جاده ابریشم با وجود اینکه خط‌های متفاوت و هنرهای گوناگونی دارند همه برای تمدن جهانی نقش خود را ایفا می کنند. 

سفیر چین در ایران ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نمایشگاه برای افزایش آشنایی ملت ها و تقویت ارتباطات فرهنگی سرزمین ها و افزایش همکاری ها در چارچوب کمربند یک جاده سهم خود را ایفا کند. 


به گزارش ایرنا، نمایشگاه خط و خط‌نقاشی استاد بهمن پناهی از جمهوری اسلامی ایران و نورالدین می گوانگ‌جیانگ با عنوان خط ابریشم در آرامگاه ابوالقاسم فردوسی در طوس به صورت مجازی برگزار می‌شود. این نمایشگاه از دو منظر حائز اهمیت است؛ نخست عنوان نمایشگاه خط ابریشم است و دو نماینده مهم راه ابریشم که ایران و چین هستند، برگزارکننده آن هستند. کشورهایی از طریق از این راه در یک خط قرار گرفته‌اند، دومین وجه این نمایشگاه برگزاری آن در آرامگاه فردوسی به صورت مجازی است و بینندگان هم فرصتی برای بازدید از نمایشگاه دارند و هم فرصتی دارند از آرامگاه فردوسی بزرگ بازدید کنند.

محتوای این نمایشگاه مشترک که از فردا (سه‌شنبه ۸ مهر) برگزار می‌شود شامل  ۲۰ اثر از بهمن پناهی و ۲۰ اثر از نور دین می گوانگ‌ جیانگ و قالب خط و خط نقاشی بیشتر آثار دینی و قرآنی است. این نمایشگاه در گالری یونسکو به‌شکل مجازی برگزار می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha