هوای تهران در مدار سلامت است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز - هفتم مهر- در بیست و نهمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۹۵ در شرایط سالم است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۹۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۷۰، ازن با شاخص ۳۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده‌است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک و اقدسیه در منطقه یک با شاخص ۶۸ و  شهرداری  منطقه ۲ با شاخص ۷۱  طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های پارک قائم منطقه ۱۸ و دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ هر دو با شاخص‌ ۱۵۴ و  پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۵۳ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با بیشترین آلایندگی ناسالم برای گروه های حساس بود. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۳۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیدهاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =