۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84056863
۰ نفر

برچسب‌ها

تنبیه و جریمه بیش از ۱۶ هزار مقام چینی در یک ماه

پکن- ایرنا- دادگاه عالی مبارزه با فساد چین اعلام کرد که در ماه گذشته میلادی، ۱۶ هزار و ۷۳۱ مقام دولت چین و حزب کمونیست این کشور به دلیل نقض قوانین مربوط به مسایل اداری که در چین با عنوان «قوانین صرفه جویی» شناخته شده است مجازات شده اند.

به گزارش ایرنا از شینهوا، بیانیه روز دوشنبه مشترک کمیسیون بازرسی حزب کمونیست چین (CPC) و کمیسیون نظارت ملی این کشور حاکی است که این افراد در ۱۱ هزار و ۲۵۹ پرونده درگیر بوده اند.

بر اساس این بیانیه، از مقامات مجازات شده ۲۸ نفر مقام استانی،  ۸۵۹ نفر مقام شهرستانی و بقیه هم در رده های پایین تر بوده اند.

گزارش حاکی است از این تعداد ۱۰ هزار و ۱۴۳ تن به دلیل اجرای دیوان سالاری یا انجام تشریفات اداری مقصر شناخته شده اند.

مقامات چین همچنین چهار هزار و ۵۵۶ پرونده در ارتباط با رفتارهای غیر عادی مانند دادن یا قبول هدیه، اعطای کمک هزینه یا پاداش غیر مجاز و سو استفاده از بودجه عمومی برای مهمانی ها را مورد بررسی قرار دادند که در نهایت ۶ هزار و ۵۸۸ مقام این کشور مجرم شناخته شدند.

حزب کمونیست چین قوانین هشت ماده ای خود درباره صرفه جویی را اواخر سال ۲۰۱۲ با هدف مبارزه با اقدامات نامطلوب در محیط کار منتشر کرد.  

دولت چین از ۸ سال قبل تاکنون در راستای مبارزه با فساد مالی در میان دستگاه های دولتی و حزبی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مقام هایش را دستگیر کرده است که از جمله آن می توان به «مِنگ هونگوِی» رئیس چینی پلیس بین الملل به اتهام دست داشتن در «رشوه خواری» و «نقض قانون چین» اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =