۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84056639
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش محبوبیت حزب بوریس جانسون

لندن- ایرنا- نتایج تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته در انگلیس نشانگر آن است که محبوبیت حزب مخالف دولت بوریس جانسون (کارگر) برای نخستین بار پس از ژوئیه سال گذشته که «ترزا می» از مقام نخست وزیری استعفا داد، نسبت به حزب حاکم محافظه کار پیشی گرفته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا و بر اساس نظرسنجی موسسه «اوپینیوم» که به سفارش نشریه آبزرور صورت گرفته، محبوبیت حزب کارگر به رهبری «کی‌یر استارمر» سه درصد بیشتر از حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون است.

این نظر سنجی حاکی است که حزب کارگر ۴۲ درصد و حزب حاکم محافظه‌کار ۳۹ درصد آرا را کسب کرده است.

همچنین محبوبیت «کی‌یر استارمر» بر اساس این نظرسنجی نسبت به نخست وزیر انگلیس چهار درصد بیشتر است و بیش از نیمی از مردم (۵۵ درصد) معتقدند که او از آمادگی بیشتری برای مدیریت سکان دولت برخوردار است. ۴۰ درصد نیز بر این باورند که حزب کارگر آماده تشکیل دولت جدید است.

نتایج تحقیقات صورت گرفته از نارضایتی مردم نسبت به عملکرد دولت در مدیریت بحران کرونا نیز حکایت دارد. در حالی که اوایل اردیبهشت‌ماه گذشته درصد رضایتمندی مردم از دولت ۶۵ درصد بود، این رقم اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

نظرسنجی یادشده حاکی است که نیمی از مردم، روش مدیریت بحران کرونا توسط دولت را قبول نداشته و ۵۷ درصد نیز به شیوه ضعیف تشخیص کرونا معترض هستند.

بر اساس گزارش‌ها، کیت تست‌های تشخیص کرونا در اوج نگرانی‌ها از موج جدید فراگیری این ویروس در انگلیس نایاب شده است.

وزیر بهداشت انگلیس چند روز پیش مردم کشورش را متهم کرده بود که بدون داشتن نشانه بیماری، تست کرونا می گیرند. او همچنین به خانواده‌ها توصیه کرده که حتی اگر همکلاسی فرزندشان در مدرسه به دلیل ابتلا به کرونا خانه‌نشین شد، تست کرونا انجام ندهند.

در همین حال، مدیران مراکز درمانی انگلیس هشدار داده اند که ناتوانی دولت در  فراهم کردن تست ابتلا به ویروس کرونا، مانع از ادامه تلاش وزارت بهداشت برای ازسرگیری ارایه عادی خدمات می شود؛ زیرا پزشکان و پرستاران به علت دسترسی نداشتن به تست، وادار به ترک مشاغل در بیمارستان ها ومراکز درمانی به منظور قرنطینه کردن خود می شوند.

به گفته مسؤولان بهداشت و درمان انگلیس، در صورت توجه نکردن فوری دولت به کمبود تجهیزات تست کرونا و عدم تلاش برای فراهم کردن آن، آسیب های گسترده ای به سامانه های خدمات درمانی بیمارستان ها به علت اوجگیری دوباره موارد ابتلا، وارد خواهد شد.

از سویی؛ مشاوران علمی دولت روز جمعه چهارم مهر ۱۳۹۹ با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که موج دوم کرونا در تمام نواحی این کشور (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) آغاز شده است. بوریس جانسون که تا چندی پیش بر لزوم بازگشت اوضاع به شرایط عادی تأکید داشت، ناگزیر محدودیت‌های قرنطینه را دوباره افزایش داده و از افراد شاغل خواسته تا به دورکاری مشغول شوند.

گزارش‌ها حاکی است که با جهش ناگهانی آمار ابتلا به کرونا در انگلیس، دولت این کشور کنترل خود بر اوضاع و مقابله با این ویروس را از دست داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =