۶۷ پرونده قاچاق کالا در گمرک آستارا تشکیل شد

آستارا - ایرنا - مدیرکل گمرک آستارا گفت: ۶۷ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۹۶۵ میلیارد ریال، در نیمه نخست امسال تشکیل و برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شده‌است.

رسول امیدی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: کالاهای قاچاق شامل مواد مخدر و محصولات پتروشیمی، خودرو و چوب آلات بود و با هوشیاری پرسنل گمرک کشف و ضبط شده است.

وی اظهار کرد: کامیون های بار در درب های ورودی و خروجی گمرک کنترل می شوند و بیشتر محموله ها با دستگاه ایکس ری (جستجو با اشعه ایکس) اسکن و در صورت لازم، به صورت فیزیکی بازرسی می شود.

وی ادامه داد: برخی کالاهای وارداتی به مجوزهای بهداشتی و قرنطینه نیاز دارند و با توجه به وجود ابزارهای پیشرفته و نیروی متخصص، بررسی و کنترل لازم اعمال می شود و ارتقای سطح نظارت بر واردات و صادرات کالا، میزان قاچاق را کاهش داده است.

مدیرکل گمرک آستارا گفت: اصلاح و ساماندهی محوطه اداره کل گمرک جهت جلوگیری از آبگرفتگی و تسهیل تردد کامیون‌های صادرات و واردات کالا، ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به بهره‌ برداری خواهد رسید.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد ایران است و پیش از شیوع کرونا سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =