تفاهم‌نامه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در شیراز بین ۸ نهاد مرتبط منعقد شد

شیراز-ایرنا- برای نخستین بار، تفاهم‌نامه عرضه مستقیم ۱۵ محصول کشاورزی گواهی شده و استاندارد در شیراز، بین هشت نهاد مرتبط در نشست شورای اسلامی این شهر منعقد شد. 

این تفاهم‌نامه، در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف اجرایی کردن نامه هیات وزیران در زمینه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد، عصر چهارشنبه در یکصد و پنجاه و دومین نشست شورای اسلامی شهر شیراز بین این نهاد، شهرداری شیراز، سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون روستایی، مدیریت و برنامه‌ریزی، اداره کل استاندار فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز امضا شد. 

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه هشت‌جانبه، اظهار داشت: این امر با هدف ارتقای سطح دسترسی شهروندان به محصولات سالم و حفظ سلامت آنها و کاهش حاشیه بازار در بازارچه‌های عرضه ارزاق عمومی شهرداری شیراز، با استفاده از ظرفیت تشکل‌ها، شرکت‌های تولیدی و توزیعی بخش کشاورزی دارای گواهی‌ها و مجوزهای قانونی منعقد شده است.

علی ناصری افزود: ظرف ۲ هفته آینده، شیوه‌نامه اجرایی این تفاهم‌نامه با حضور اداره‌های مرتبط تهیه می‌شود و به زودی شاهد راه‌اندازی بازارچه‌های عرضه مستقیم کشاورزی گواهی شده، استاندارد و حذف واسطه‌گری و دلالی در شیراز خواهیم بود. 

تغییر مسیر تراموا (واگن برقی) شیراز

همچنین در ادامه این نشست، طرح انعقاد قرارداد اجرای پروژه تراموا (واگن برقی) مورد بررسی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز قرار گرفت.

محمدتقی تذروی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این مورد گفت: در خصوص انعقاد قرارداد ساخت تراموا در شیراز، هنوز هیچ طرح و برنامه عملیاتی از سوی شهرداری و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی این شهر به اعضای این نهاد ارائه نشده است.

با طرح این موضوع از سوی تذروی، مقرر شد یک نسخه از طرح نحوه اجرا و عملیات اجرایی ساخت تراموا در شیراز در اختیار همه اعضای این نهاد قرار گیرد.

در نهایت این طرح با کسب اکثریت آرا به تصویب رسید.

بر این اساس، عبارت «اجرای پروژه تراموا به طول حدود ۹ کیلومتر در سه فاز که براساس آن فاز اول حد فاصل شاهزاده قاسم تا دروازه اصفهان، فاز دوم حد فاصل دروازه اصفهان تا آرامگاه سعدی و فاز سوم به تکمیل و تصویب مطالعات و تصویب در شورای اسلامی شهر تعریف شده به « اجرای پروژه تراموا به طول حدود ۹.۵ کیلومتر در فاز اول حدفاصل آرامگاه سعدی – کلبه سعدی – چهارراه ادبیات – میدان قائم، فاز دوم حدفاصل میدان قائم - خیابان هجرت- ارگ کریم خانی – حرم حضرت شاهچراغ (ع) - شاهزاده قاسم و فاز سوم حد فاصل شاهزاده قاسم - بلوار سیبویه و پایانه استقلال» تغییر یافت. 

شهرداری شیراز ملزم به خرید آثار هنری شد

در ادامه این نشست نیز، طرح خرید محصولات صنایع دستی و آثار هنرهای تجسمی هنرمندان شیراز، ارسالی از کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک این شورا بررسی و با کسب آرای موافق اعضا مصوب شد.

بر این اساس، شهرداری شیراز مکلف شد با هدف حمایت از هنرمندان شیرازی، از محل بودجه سال ۱۳۹۹ نسبت به خرید آثار هنرمندان شاخص شهر شیراز در حوزه هنرهای تجسمی تا سقف مبلغ پنج میلیارد ریال برای استفاده در ابنیه ساختمان‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز اقدام کند و رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این نهاد به عنوان ناظر شورا بر اجرای این مصوبه نظارت داشته باشد.

متولیان گردشگری، از ظرفیت‌های شیراز برای بازیابی جایگاه جهانی خود بهره گیرند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست اظهار داشت: روز ششم مهرماه، روز جهانی گردشگری نامگذاری شده است و شیراز به لحاظ ظرفیت و پیشینه، از جمله شهرهای منحصر به فردی است که از جنبه‌های گوناگون، دارای ظرفیت‌های گسترده برای گردشگری است.

عبدالرزاق موسوی، به جنبه‌های ملی و بین‌المللی گردشگری در شیراز اشاره و بیان کرد: ظرفیت‌های شیراز به تنهایی کافی است که هر گردشگری را علاقه‌مند به دیدار از این شهر کند. 

وی ادامه داد: همزیستی مسالمت‌آمیز مذاهب، اقوام و حتی ادیان در این شهر، گواه بر فهیم و شریف بودن مردم شیراز است، آثار مذهبی، فرهنگی، تاریخی، ادبی و هنری شهر شیراز، ظرفیت‌های متنوع در کنار محیط زیست و مناظر طبیعی شیراز، شرایط ویژه‌ای را برای این شهر فراهم کرده است.

موسوی اضافه کرد: انتظار می‌رود متولیان این حوزه در استان فارس، از این ظرفیت بتوانند برای دستیابی شیراز به جایگاه واقعی خودش بهره گیرند، شورای اسلامی این شهر نیز تاکنون همه تلاش‌های خود را در این زمینه به کار بسته و از تلاش‌های دوچندان در همکاری با سازمان‌ها و دستگاه‌های مسوول کوتاهی نخواهد کرد و آمادگی کامل خود را برای همکاری در این زمینه، همچون گذشته اعلام می‌کند.

دفاع مقدس، بیش از همیشه نیازمند بازخوانی و تکریم است 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: امروز دفاع مقدس، بیش از همیشه نیازمند بازخوانی و تکریم است و برپایی آیین‌ها، یادواره‌ها و تجلیل و تکریم از این حماسه‌سازان و ثبت گفته‌ها و ناگفته‌ها خود مانعی در برابر تحریف‌هاست.

تجلیل از آتش‌نشانان 

در ادامه این نشست، به مناسبت هفتم مهرماه که به عنوان روز ایمنی و آتش نشانی نام گرفته است، از فرهنگ نجفی، ابوذر زارع، محسن خورشیدی، اکبر روستایی و امین شمس‌زاده از نیروهای آتش‌نشان شهرداری به دلیل اقدامات قابل توجه در عملیات‌های اخیر این مجموعه و همچنین ساره رشیدی رییس گروه برنامه‌ریزی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =