تاکید فرماندار آستارا بر تامین زیرساخت‌ مقابله با قاچاق کالا در گمرک

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: مقابله با قاچاق کالا در این شهرستان مرزی ضروری است و باید زیرساخت‌های لازم برای این کار در گمرک و بارانداز ریلی فراهم شود و دستگاه‌های متولی در این رابطه همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز یکشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: دوربین های مداربسته و دستگاه های کنترل کالا در پایانه های ریلی و باری راه اندازی شود و مقابله با قاچاق کالا در سال جهش تولید اهمیت دارد.

وی ادامه داد: تسهیل صادرات و واردات کالا از راه های مقابله با قاچاق کالاست و نباید بسترهای لازم برای انجام این پدیده ناهنجار در شهرستان آستارا فراهم شود.

فرماندار آستارا گفت: برای مقابله با قاچاق چوب با توجه به کمبود نیروی انسانی در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، باید از ظرفیت نیروی بسیج استفاده شود.

صابر افزود: نظارت بر بازار توسط بازرسان اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت باید تشدید و با هرگونه عرضه خارج از شبکه مقابله شود.

محسن آهنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم گفت: در نیمه نخست امسال هشت هزار و ۹۰۶ بار از واحدهای صنفی بازرسی و ۲۳۱ پرونده تخلف تشکیل شده و هفت پرونده مربوط به قاچاق کالاست.

محمد علیاری رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی آستارا اظهار کرد: با توجه به اعمال نظارت های کافی، قاچاق سوخت در این شهرستان نداریم و با برقراری گشت های منظم به روند عرضه و تقاضای سوخت ال پی جی نظارت و با موارد غیراصولی، فاقد استاندارد و دور از ملاحظات ایمنی مقابله می شود.

 شهرستان مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از مبادی مهم صادرات و واردات کالاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها