راه اندازی مجدد تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس تهران

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران اعلام کرد:‌ تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس، متعاقب اتمام عملیات گندزدایی مجددا در مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روز یکشنبه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، علی پیوسته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در این باره گفت: تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس از روز شنبه پنجم مهرماه سال جاری و متعاقب اتمام فرآیند گندزدایی مجددا در مدار بهره برداری قرار گرفته و هم اکنون مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست ایران در حال فعالیت است.

وی با بیان آنکه هر سال دو بار تصفیه خانه و خط بازچرخانی دو کیلومتری دریاچه شهدای خلیج فارس، مورد اجرای عملیات گندزدایی قرار می گیرد افزود: زمان دوره اول این عملیات را متعاقب انجام فرآیند آبگیری از رودخانه کن در ابتدای بهار هر سال و دوره دوم را پس از تابستان و اوایل پاییز انجام شد که فعالیت این تصفیه خانه در حین انجام عملیات گندزدایی متوقف شده و موقتا از مدار خارج  می شود.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران خاطرنشان کرد: تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس قادر است با ظرفیت ۴۰۰ لیتر بر ثانیه، آب ورودی از رودخانه کن را تصفیه کرده و به طور مستمر با پشتیبانی سیستم بازچرخانی آب، به بهبود کیفیت آب دریاچه بپردازد.

مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس در غرب پایتخت و در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =