مفاد طرح جهش تولید و تامین مسکن در کمیسیون عمران بررسی شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع تامین منابع مالی و تامین اراضی برای تولید انبوه مسکن در جلسه امروز کمیسیون با حضور اعضای شورای نگهبان خبر داد.

سید البرز حسینی در گفت و گو با ایرنا در تشریح موضوعا مطرح شده در جلسه امروز یکشنبه کمیسیون عمران مجلس اظهارداشت: هفته گذشته کلیات طرح جهش تولید و تامین مسکن در صحن علنی مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و پس از آن طرح مذکور برای بررسی بیشتر به کمیسیون عمران ارجاع شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: در جلسه امروز کمیسیون که با حضور مسئولان بانک‌ها، وزارت راه و شهرسازی و اعضای شورای نگهبان برگزار شد،  برخی از مفاد طرح جهش تولید و تامین مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت، عمده مباحث مطرح شده در جلسه امروز موضوع تامین منابع مالی و اراضی مورد نیاز برای تولید انبوه مسکن بود.

حسینی تصریح کرد: اعضای شورای نگهبان درباره طرح مذکور دغدغه‌هایی داشتند و عنوان کردند که منابع در نظر گرفته شده برای اجرای طرح کافی نیست.  از این رو مقرر شد که مستندات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جلسه آتی کمیسیون با حضور آنها بررسی شود.

وی یکی دیگر از موارد مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس را، موضوع تامین اراضی برای تولید مسکن دانست و ادامه داد: اعضای شورای نگهبان معتقد بودند که نمی‌توان اراضی را به عنوان منابع مالی دولتی به مردم واگذار کرد، که در جلسه امروز کمیسیون توضیحات لازم در این رابطه ارائه شد.

بررسی جزییات طرح جهش تولید مسکن در صحن علنی مجلس

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن در کمیسیون عمران تا روز سه‌شنبه به اتمام برسد، تا این طرح هرچه سریعتر برای بررسی جزییات به صحن علنی ارسال شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =