شرایط فوق قرمز قزوین را نیازمند بیمارستان صحرایی کرد

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با توجه به شرایط فوق قرمز این استان و همچنین افزایش میزان ابتلای بیماران کرونایی نیازمند راه‌اندازی بیمارستان صحرایی هستیم.

به گزارش ایرنا؛ دکتر پیمان نامدار روز یک‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کویید۱۹ در قزوین فوت کردند این در حالی است که تنها در روز گذشته بیش از ۷۰ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند.
وی یادآورشد : در حال حاضر استان قزوین در وضعیت فوق قرمز قرار دارد تا جایی که رتبه چهارم کشور در زمینه بیماری کرونا را دارد و این موضوع هشدار بسیار جدی برای مدیران و شهروندان استان قزوین است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: اگر استان قزوین عملکرد مناسبی در خصوص مقابله و پیشگیری از بیماری کویید۱۹ داشت در شرایط کنونی قرار نداشتیم بنابراین باید در سیاست‌های اجرایی در این زمینه بازنگری صورت گیرد.

به گفته نامدار، در حال حاضر اوضاع کرونا در استان قزوین از اسفند سال گذشته نیز بدتر بوده و وضعیت بیمارستان‌های این استان به شدت خراب است.
وی با بیان اینکه قزوین محروم‌ترین استان به لحاظ تخت بیمارستانی است، گفت: تنها چهار استان کشور وضعیت بدتری نسبت به قزوین دارند، این در حالی است که استان قزوین در حوزه زیرساخت بیمارستانی نسبت به سایر استان‌ها به شدت مشکل‌دار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت : در طول سال‌های گذشته تنها یک بیمارستان دولتی در قزوین ساخته شده که آن هم جزو مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین بوده است.
نامدار خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته طی ماه‌های گذشته از سوی بیمارستان‌های خصوصی هیچ حمایت و همکاری برای کنترل و درمان کویید۱۹ صورت نگرفته است ، بنابراین با توجه به شرایط فوق قرمز استان قزوین و همچنین افزایش میزان ابتلا بیماران کرونایی در استان قزوین نیازمند راه‌اندازی بیمارستان صحرایی هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =