استاندار فارس: ارزش مدیریت در سختی و تنگنا مشخص می‌شود

شیراز-ایرنا-استاندار فارس گفت: ارزش مدیریت‌ در سختی‌ و تنگناها مشخص می‌شود و در این شرایط باید نهایت بهره‌برداری از منابع محدودی که به سختی حاصل می‌شود، انجام گیرد.

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در آخرین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس، در آیین افتتاح نگارخانه (گالری) ورودی فاز دوم ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) شیراز، با بیان اینکه احداث هر کیلومتر از پروژه مترو در حال حاضر بسیار دشوارتر و پُرهزینه‌تر از سال‌های گذشته است، افزود: فعالیت‌ دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف، همچون یک دو امدادی است که عده‌ای کار را شروع کرده، گروه دیگری کار را ادامه می‌دهند و به سرانجام می‌رسانند. 

وی ادامه داد: امروز نیز قسمت عمده‌ای از اجرا و همچنین بهره‌برداری این پروژه که پیشتر آغاز شده، توسط مدیریت شهری کنونی انجام شده است.

استاندار فارس، با بیان اینکه توسعه مترو علاوه بر حفظ محیط زیست و سرعت بخشیدن به حمل و نقل درون شهری، توسعه شهری را به روز و به هنگام می‌کند، اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری شیراز باید ایجاد و توسعه سایر مدل‌های حمل و نقلی از جمله تراموا (واگن برقی) را در دستور کار قرار دهد.

رحیمی، در بخش دیگری از سخنان خود، همچنین بر پاسداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دوران دفاع مقدس تاکید و بیان کرد: پیگیری اهداف شهدا که همانا توسعه، آبادانی و سرافرازی ملت ایران است به معنای زنده نگه داشتن یاد شهدا و ایثارگری‌های آنان است.

استاندار فارس اضافه کرد: در ایام تشدید تحریم ها، مجموعه دستگاه‌ها اعم از دولت و شهرداری‌ها تلاش خوبی داشته‌اند و ما به خوبی می‌دانیم امروز مردم فشارهای زیادی را متحمل شده‌اند اما باید به روشنی با مردم سخن بگوییم و دلیل اصلی گرفتاری‌ها و تنگناها را شرح دهیم.

رحیمی، با اشاره به سخنان رییس جمهوری مبنی بر اینکه نباید در باره مسبب مشکلات کشور آدرس اشتباه به مردم داد، گفت: اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند با نا کارآمد جلوه دادن بخشی از نظام، خود را کارآمد جلوه دهند، هیچ کمکی به رفع مشکلات پیش‌رو نخواهد کرد.

وی بیان داشت: عرصه تلاش و فعالیت به مثابه جهاد است و این تلاش‌ها زمانی که در شرایط دشوار انجام می‌شود، بسیار ارزشمند است و امیدواریم که با اتحاد و همدلی که بین مسوولان، دستگاه‌های اجرایی و نهادها وجود دارد، شاهد رشد و توسعه روز افزون استان فارس باشیم.

از سی و یکم شهریور تا ششم مهرماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

اجرای خط دوم و سوم مترو شیراز در حال انجام است

شهردار شیراز نیز در این آیین، با بیان اینکه عملیات قطار شهری شیراز پس از تهران و مشهد در کشور پیشتاز است، گفت: روند اجرایی خطوط دوم و سوم متروی شیراز هم اینک در حال انجام است و امیدواریم با حمایت و پشتیبانی‌های بی‌دریغ استانداری فارس، شورای اسلامی شهر شیراز و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

حیدر اسکندپور، همچنین خواستار تداوم حمایت‌های دولت، شورای اسلامی شهر شیراز و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط از عمیلیات‌های سازندگی و اجرایی شد و اظهار داشت: امروزه درک دوجانبه مردم و حاکیمت از یکدیگر و افزایش مشارکت و پیوستگی در جامعه، از نیازهای اصلی کشورمان است.

وی، همچنین به لزوم پاسداشت مقام شامخ شهدا اشاره و بیان کرد: هدف از نصب سردیس شهدای گرانقدر، گرامیداشت یاد و خاطره آنهاست و اینکه برای نسل آینده، ارزش و جایگاه والای شهدا را تبیین کنیم.

شهردار شیراز با استناد به کتابی پیرامون دفاع مقدس که چندی پیش در شورای اسلامی شهر شیراز رونمایی شد، افزود: شهید مطهرنیا، فرمانده عملیات کربلای پنج تا پشت خطوط دشمن به تنهایی رفت تا از باز بودن معبر مطمئن شود و پس از آن نیروهای خود را به سوی دشمن بعثی فرماندهی کرد، خیل عظیمی از شهدای عملیات کربلای پنج و جنگ تحمیلی را جوانان ۲۰ ساله تشکیل دادند و در حقیقت آنها بودند که جنگ را اداره کرده و مانع از تجاوز دشمن و از دست رفتن خاک وطن شدند.

افتتاح فاز دیگری از ایستگاه مترو امام حسین (ع) شیراز

ریس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز هم در این مراسم گفت: بهره‌برداری از فاز ۲ ایستگاه مترو میدان امام حسبن (ع) همزمان با ورود دستگاه حفاری تی بی ام خط ۲ مترو به این ایستگاه است.

حسن مرادی افزود: عملیات حفاری دستگاه تی بی ام خط ۲ مترو در یک سال اخیر، پیشرفت قابل ملاحضله‌ای داشته است و با وجود مشکلات به وجود آمده تا پایان مهرماه ۹۹، حفاری خط ۲ مترو به ایستگاه میدان آزادی می‌رسد.  

وی اضافه کرد: دستگاه تی بی ام در خط ۲ مترو، بیش از هفت هزار متر حفاری تونل شماره یک و حدود هفت هزار و ۱۰۰ متر حفاری تونل شماره دو را انجام داده است که این امر بیانگر آن است که پیشرفت‌های خوبی در خط مترو در حال انجام است.

مرادی اظهار داشت: ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) در مدت ۱۰ تا۲۰ سال آینده با توجه به توسعه شهر شیراز و محل تلاقی ۲ خط مترو و حجم جابه جایی مسافر، مهمترین ایستگاه مترو شهر شیراز خواهد بود.

وی، با بیان اینکه این ایستگاه از نظر زیربنا جزو بزرگتربن ایستگاه‌های کشور است، بیان کرد: فاز نخست ایستگاه مترو امام حسین (ع) با ۳۰ هزار مترمربع و اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ افتتاح شد و فاز ۲ همین ایستگاه با ۲ هزار مترمربع مساحت و یک هزار و ۵۰۰ مترمربع محوطه سازی با هزینه‌ای افزون بر ۲۵۰میلیارد ریال امروز (ششم مهرماه ۹۹) به بهره‌برداری رسید.

رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز با اشاره به افزایش هزینه‌های تجهیز و ساخت ایستگاه مترو بیان داشت: برای نصب چهار پله برقی در نگارخانه ورودی فاز دوم ایستگاه امام حسین (ع) هشت میلیارد تومان هزینه شده و در کنار این موارد در بخش شرقی ورودی این نگارخانه نیز سالن و محوطه سازی ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =