رونمایی ۴۰ کتاب کودک ونوجوان با مضمون دفاع مقدس

تهران - ایرنا - ۴۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی در نمایشگاه «اقتدار ۴۰» در همایش تقدیر از فعالان رسانه‌ای حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الله ناظری سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان امروز یکشنبه در آیین رونمایی ۴۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان دفاع مقدس در نمایشگاه اقتدار ۴۰  با بیان اینکه ایجاد مستندنگاری امروز جنگ حاصل تلاش خبرنگاران و مستندنگاران است، اظهار کرد: جنگ هنوز تمام نشده است؛ در هشت سال دفاع مقدس، جنگ منحصر به مباحث نظامی بود درحالی که در جبهه جنگ امروز موضوعات اقتصادی و فرهنگی نیز به بحث نظامی اضافه شده است.

وی در توصیح و معرفی بیش از ۴۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان دفاع مقدس پرداخت و گفت: حوزه هنری در جریان جنگ نرمی که وجود دارد در حوزه کودک و نوجوان کتاب‌هایی را در این زمینه تولید کرده است؛ تاکنون ۱۵۷ اثر در این زمینه تولید کرده‌ایم که در این راستا ۴۹ اثر آن به صورت ویژه به دفاع مقدس مربوط است.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در ادامه به نقش رسانه در معرفی و تبلیغ کتاب‌های با موضوع دفاع مقدس اشاره کرد و یادآورشد: تا کنون کتاب‌های بسیاری در حوزه جنگ و هشت سال دفاع مقدس تولید شده است، ولی چرخه عرضه آن با تبلیغ کامل خواهد شد.

ناظری افزود: حوزه هنری کودک و نوجوان در راستای عرضه شایسته کتاب های دفاع مقدس اقدام به ایجاد فضای فروشگاه مجازی «روشنای خاطره‌ها» کرد تا بتواند این آثار را  در اختیار مخاطبان خود برساند. این فروشگاه از ۳۱ شهریورماه شروع شده و تا ۱۷ مهرماه ادامه خواهد داشت.

نیاز به کمک رسانه ها در تولیدات فاجر برای نوجوانان 

 کمال شفیعی کارشناس آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کودک و نوجوان نیز دیگر سخنران این مراسم در سخنانی  کشف و جذب استعدادهای جوان را هدف حوزه هنری کودک و نوجوان عنوان کرد و گفت: در حوزه هنری کودک و نوجوان تلاش کرده‌ایم نقشه جامع ادبیات و هنر ایران زمین را ترسیم کنیم و نیازها و آینده‌گری آن را برای پایش علمی به ثمر برسانیم تا نسلی فرهیخته برای آینده بسازیم.

وی با تأکید بر اینکه نسل جوان نیازمند آموزش درست هنر است، افزود: حوزه هنری کودک و نوجوان به سمت تولید آثار هنری فرهیخته و ارزشمند حرکت می‌کند و در همین راستا امروز ۴۰ اثر که محصول دوره‌ای پرتلاش و مربوط به دفاع مقدس را رونمایی خواهیم کرد.

کارشناس آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: ما برای کودکان خوراک فرهنگی و بسترسازی درست ادبی انجام نداده‌ایم. باید برای خانواده‌ها آگاهی‌بخشی درست انجام دهیم که چه کتابی به‌درد کودک آن‌ها می‌خورد چراکه بسیاری از تولیدات کودک و نوجوان فاقد استانداردهای فنی است.

شفیعی عنوان کرد: در حوزه هنری کودک و نوجوان تلاش کرده‌ایم تولیدات فاخری انجام دهیم و کارهای بزرگ را رقم بزنیم البته در این مسیر نیازمند کمک رسانه‌ها هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =