مراکز عمومی، دانشگاه‌ها و مدارس قزوین به مدت دو هفته تعطیل می‌شوند

قزوین - ایرنا - جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد حداقل به مدت دوهفته دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه علمیه، مراکز فنی و حرفه‌ای، باشگاه‌های ورزشی، سینماها و کافی‌شاپ‌ها و شهربازی‌ها تعطیل شود، این تصمیم به صورت کتبی به وزارت کشور و وزارت بهداشت ابلاغ شده است که در صورت تایید اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ منوچهر حبیبی روز یکشنبه در ستادپیشگیری و مقابله با کرونا افزود: در 24 ساعت گذشته بیش از 70 نفر در استان قزوین به دلیل ابتلا به بیماری کویید19 بستری شده‌اند که این آمار از روز نخست شروع بیماری کرونا تاکنون بی سابقه بوده است.

وی افزود: همچنین تعداد فوتی‌های استان قزوین نسبت به اسفند و فروردین که زمان اوج ویروس کرونا در کشور بوده بازگشته که این زنگ خطر جدی برای مردم و مسئولان استان قزوین است.
وی یادآورشدد: از فردا /دوشنبه/ جاده سلامت و بخش پیاده‌روی تا اطلاع ثانوی تعطیل و حضور در آن ممنوع خواهد بود، همچنین با توجه به شرایط حساس کرونایی استان قزوین هیچ راهپیمایی و پیاده‌روی تحت عنوان اربعین نخواهیم داشت و سفر به کشور عراق نیز ممنوع است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین خطاب به شهروندان قزوینی تصریح کرد: شرایط کنونی این استان در خصوص بیماری کرونا کاملا بحرانی است، در حال حاضر تخت خالی برای بستری کردن بیماران کرونایی نداریم.

وی افزود:  شهروندان باید بیشتر از هر روز دیگر خودمراقبتی را در دستور کار قرار دهند، مردم باید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت ویژه‌ای دهند چرا که در صورت افزایش آمار بیماران باید از راهروی بیمارستان‌ها برای بستری و پذیرش بیماران جدید استفاده کنیم.
وی با اشاره به شرایط فوق قرمز استان قزوین یادآورشد: کرونا در این استان اوج گرفته است که دلیل آن را می‌توان در چند حوزه اساسی جست‌وجو کرد،

به گفته معاون استاندار قزوین ، بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی از سوی عموم جامعه از بازاریان و کسبه گرفته تا مردم و متولیان و دست‌اندرکاران از جمله مهمترین دلایل شدت گرفتن کرونا در قزوین است.
جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین کاهش نظارت از سوی متولیان و دستگاه‌های نظارتی را از دیگر دلایل اوج گرفتن کرونا در استان قزوین دانست و ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر شاهد عادی‌سازی کرونا در بین عموم جامعه هستیم، مردم نسبت به موضوع بیماری کرونا کم‌توجه و یا بی‌ توجه شده‌اند، عدم رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی در پمپ بنزین‌ها، رستوران‌ها و اصناف، بازاریان و مراکز درمانی همچون مطب‌ها سبب شده تا کرونا در استان قزوین شتاب بگیرد.
وی مطرح کرد: در حال حاضر شرایط استان قزوین در وضعیت فوق قرمز قرار دارد، شرایط کنونی استان قزوین حتی از اسفند سال گذشته نیز نگران کننده‌تر شده است، بنابراین باید مقررات و نظارت در استان قزوین تشدید شود.
این مسوول با بیان این نکته که برگزاری هرگونه مراسم در رستوران‌های قزوین ممنوع است، تاکید کرد: صنوف مختلف و بازار باید مورد توجه و نظارت ویژه‌ای قرار گیرد، اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برای بار اول اخطار دریافت می‌کنند در صورت ادامه تخلف به مدت دو هفته تعطیل می‌شوند در صورت مشاهده تخلف برای سومین بار یک ماه تعطیل خواهند شد و در صورت تکرار پروانه کسب آنها باطل می‌شود.
وی در ادامه گفت: در حوزه ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز دستورالعمل‌هایی تهیه و به سازمان‌ها و ادارات ابلاغ شده است که طی آن برپایی هرگونه جلسه، بازدید و تجمع بیش از 15 نفر ممنوع است، ورود افراد بدون ماسک چه کارمند و چه ارباب رجوع ممنوع و هرگونه خدمت‌رسانی به این افراد جلوگیری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =