آغازکاشت گلهای پاییزه در شرق تهران  

تهران - ایرنا- شهردار منطقه ۱۳ از آغاز کاشت گلهای پاییزه در ورودی شرقی شهر تهران و محدوده بوستان ها و فضای سبز این منطقه خبر داد و گفت: از اواخر شهریور ماه تا کنون، ۲۸ هزارگلدان نشا پاییزی و انواع درختچه و رز کاشته شده است.  

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، «مرتضی رحمان زاده» روز یکشنبه در خصوص آغاز کاشت گلهای پاییزه در محدوده شرق تهران افزود: همزمان با آغاز فصل پاییز و با رویکرد زیبا سازی چهره شهر و ایجاد فضاهای فرح بخش، کاشت انواع گلهای فصلی پاییزی در محدوده  بوستان ها وفضاهای سبز توسط  اداره فضای سبزمعاونت خدمات شهری ومحیط زیست، آغاز شد.  
به گفته وی کاشت انواع گلهای فصلی پاییزی شامل داوودی، کلم زینتی، درختچه های زینتی و انواع رزها در قالب طرحهای زیبا، رنگ و بوی پاییزی به محدوده می بخشد.  
شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت: از اواخر شهریور ماه تاکنون، بیش از ۲۸ هزار گلدان نشا داوودی و کلم و انواع درختچه و رز کاشته شده که این عملیات تا پایان مهر ماه  ادامه دارد.  
وی طراحی فضای سبز و کاشت گل و گیاه را از عوامل تاثیر گذار در سلامت روح و جان شهروندان برشمرد و یادآور شد: شهرها به عنوان کانون تمرکز فعالیت و زندگی انسانها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تنظیم کنند، می بایست ساختار و کارکردی متاثر از سیستمهای طبیعی داشته باشند.
منطقه ۱۳ شهردای تهران، در شرق تهران قرار دارد؛ از شمال به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه یاسینی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود می‌شود؛ همچنین حریم منطقه ۱۳ با مساحت ۸۰ کیلومتر مربع شامل روستاهای سرخه حصار، همه سین (ده ترکمن)، اراضی موسوم به زیتون، ترقیون، سنجریون،  خجیر و پارک های جنگلی سرخه حصار، خجیر و سعید آباد می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha