۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۹
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 84056471
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر کشور روز آتش‌نشانی را تبریک گفت

تهران - ایرنا - وزیر کشور فرارسیدن روز آتش نشانی و ایمنی را به همه آتش نشانان سراسر کشور تبریک گفت و افزود: واحدهای آتش نشانی به طور مستمر در حال توانمندسازی و برنامه‌ریزی برای به کارگیری راهکارهای تخصصی و افزایش ایمنی باشند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در پیام عبدالرضا رحمانی فضلی آمده است: هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی، یادآور فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های آتش‌نشانان خدوم و زحمت‌کشی است که با عشق و با همه وجود برای ارتقای ایمنی و ایجاد آسایش و رفاه مردم تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی می‌کنند.  

این پیام می‌افزاید: امروزه توسعه شهرنشینی ضرورت و اهمیت پرداختن به موضوع ایمنی در جوامع را دوچندان کرده است به نحوی که این امر از جمله اولویت‌های اصلی دولت و مدیریت‌های محلی محسوب می‌شود.

وزیر کشور در این پیام یادآورشد: سازمان‌ها و واحدهای آتش نشانی با توجه به افزایش توقعات و انتظارات باید به طور مستمر در حال توانمندسازی و برنامه‌ریزی برای به کارگیری راهکارهای تخصصی و علمی برای افزایش ایمنی و ارتقای تاب‌آوری باشند. ضمن آنکه در کنار این مباحث؛ فرهنگ سازی و آموزش، ‌نظارت بر ایمنی مراکز تجمعی، افزایش مشارکت‌های مردمی، بهره گیری از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد و همچنین سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی و پژوهشی نیز همواره باید مطمح نظر جدی قرار گیرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: وزارت کشور با توجه به وظایف و ماموریت‌های خود در زمینه ایمنی شهرها و روستاها همواره تلاش کرده با رویکرد دانش‌پایه و نوآورانه و با همکاری سایر نهادها، زمینه ارتقای ایمنی مراکز تجمعی و افزایش خدمات آتش نشانی‌ها را فراهم سازد که بحمدالله امروز با تلاش مجموعه مدیریت شهری، پوشش خدمات آتش نشانی به شهروندان مطابق شاخص‌های برنامه ششم توسعه به ۹۱ درصد رسیده است.

در این پیام آمده است: انتظار می‌رود با تصویب لایحه قانونی پیشنهادی وزارت کشور تحت عنوان "لایحه مدیریت یکپارچه ایمنی شهر و روستا" که با رویکرد پیشگیرانه و هماهنگی بین بخشی تدوین شده، مسایل و مشکلات قانونی و حقوقی این حوزه مهم به صورت اصولی مرتفع شود.  

در بخش پایانی پیام وزیر کشورآمده است:  اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن روز آتش نشانی و ایمنی به همه آتش نشانان عزیز و فداکار در سراسر کشور و با گرامیداشت یاد و خاطره دلاوری‌ها و ایثارگری‌های آتش نشانان جان برکفی که در هفتم مهرماه سال ۱۳۵۹ در اطفاء حریق پالایشگاه آبادان حماسه جاودانی از خود به یادگار گذاشتند و همچنین قدردانی از خدمات شبانه روزی آتش نشانی‌های سراسر کشور در مهار سیلاب مهیب سال گذشته و دوران شیوع ویروس کرونا در شهرها روستاها، صحت و توفیق بیش از پیش همه آتش نشانان عزیز در این مسیر دشوار و پرمخاطره را از پروردگار قادر متعال مسألت ‌دارم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =