تدوین برنامه‎‌های سمپاد برای عمومی‌سازی محتوای درسی

تهران-ایرنا- وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای از تدوین برنامه‎های سمپاد برای عمومی‌سازی محتوای درسی، تربیتی و پژوهشی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش‌وپرورش، در این اطلاعیه با اعلام در دستور کار قرار گرفتن تصمیمات مدیریتی و انجام اقدامات متناسب با هدف جلوگیری از هرگونه تضییع حق احتمالی اعلام کرد: فرایند اعلام نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پایان‌یافته تلقی می‎شود.

در این اطلاعیه با بیان اینکه به موازات تصمیم مذکور که اقدامی نهایی و غیر قابل تکرار است، تاکید شده است:  سمپاد برنامه‎هایی برای عمومی سازی محتوای درسی، تربیتی و پژوهشی خود در دست تدوین دارد که جزئیات و عناوین آنها در فرصت شایسته اعلام خواهد شد. با استفاده از این فرصت، استعدادهای درخشان خارج از مدارس سمپاد هم از محتوای آموزشی و پرورشی با کیفیت مدارس سمپاد بهره مند خواهند شد.

ر بخش دیگری از این متن آمده است که  فرایند برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز مطابق روال همه‌ساله و براساس زمان‌بندی و ظرفیت‎های اعلامی، با ثبت نام درصد محدودی از کل دانش‎آموزان شاغل به تحصیل در پایه هفتم در مدارس سمپاد به پایان رسید.  برنامه‎ریزی اجرا و اعلام نتایج آزمون در سال جاری به دلایلی نظیر محدودیت‎های ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا و بروز اشکالاتی در تعدادی از سوالات دچار نارسایی‎هایی شد. بر همین اساس، اتخاذ تصمیمات مدیریتی و انجام اقدامات متناسب با هدف جلوگیری از هرگونه تضییع حق احتمالی در دستور کار قرار گرفت.

افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت اولیه مدارس استعدادهای درخشان

در ادامه اطلاعیه آموزش و پرورش نوشته شده است: در جریان رسیدگی به تقاضاهای تجدید نظر ثبت شده در سامانه، شورای راهبری آزمون متشکل از مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد فرصت لازم جهت پذیرش تعداد بیشتری از فرزندان شایسته کشور، با افزایش بیش از۱۰ درصدی ظرفیت اولیه در اغلب مدارس استعدادهای درخشان موافقت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =