شریعتمداری: با واگذاری امور به جوانان آینده ایران تضمین می‌شود 

تهران - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: راه حل مشکلات کشور واگذاری امور به جوانان است و در این صورت امید و آینده ایران  تضمین می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه وزارت تعاون، «محمد شریعتمداری» در مراسم عصر علمی و فرهنگی با تاکید بر ضرورت توجه به جوانان خلاق و نوآور گفت: جوانان کار و تلاش خستگی ناپذیر و مجاهدانه دارند، بنابراین باید کار اجرایی را به آنان سپرد.

وی تصریح کرد : در همین دوره دو ساله در مجموعه وزارت تعاون با استفاده از جوانان در رده‌های مدیریتی و با احترام به پیشکسوتان و نشاندن آنها در جایگاه رفیع، از نظرات و تجارب آنها در کسوت مشاور عالی بهره گرفتیم .

وزیر تعاون سپردن امور به جوانان را مورد وفاق تمامی جناح‌های کشور دانست و افزود:  در مورد موضوع واگذاری امور به جوانان و اهمیت دادن به نقش و جایگاه آنان، همواره یک وفاق ملی در بین همه جناح‌ها وجود داشته و در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری نیز  بر این موضوع تاکید شده است.

وی تاکید کرد: اهمیت دادن به جوانان و جایگاه آنها ضروری است و با توجه به این مهم بدون تردید کشور نجات خواهد یافت .

وزارت تعاون نهاد دولتی متکفل امور اجتماعی کشور است

شریعتمداری با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی باید احیاگر و پشتیبان این مجموعه باشد، افزود : مجموعه وزارت تعاون، بزرگترین نهاد دولتی  متکفل امور اجتماعی کشور است که مشابه دیگری ندارد.

وی تصریح کرد :  این وزارتخانه در حوزه رفاه اجتماعی به خصوص حوزه آسیب‌های اجتماعی دارای وظیفه و مسئولیت‌های حساسی است.

وزیر تعاون با اشاره به گستره مخاطبان مجموعه وزارت تعاون، اظهار داشت: جامعه مخاطب این وزارتخانه همه ایرانیان را شامل می‌شود، به گونه‌ای که ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور  و سه و نیم میلیون نفر از بازنشستگان مخاطب سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی ادامه داد:  یک و نیم میلیون نفر از بازنشستگان کشوری  که به هر ترتیب با جامعه کارو تولید مرتبط  هستند نیز مخاطب این وزارتخانه هستند.

وزیر تعاون بر ضرورت  احیای فرهنگ گذشت، ایثار و از خودگذشتگی تاکید کرد و تصریح کرد : باید با تلاش و احیای فرهنگ صدق و صفا، راستگویی و مذموم کردن  دروغ و هتک حیثیت افراد،  این مقوله‌ها به جایگاه واقعی خود برگردند.

شریعتمداری با تاکید بر اهمیت اثرگذاری اصحاب علم و اندیشه در فرهنگ جامعه، گفت: جایگاه اصحاب اندیشه را شفقت و مهربانی حکومت‌ها تعیین نمی‌کند بلکه از سوی مردم تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان، علما و صاحبان فکر و اندیشه نباید با تغییر تفکرات سیاسی و جابجا شدن دولت‌ها افول کنند، افزود:  حیات یک ملت در استمرار فکر و اندیشه علمی و فرهنگی آن است .

وزیر تعاون با بیان اینکه  بسیاری از مولفان و اصحاب علم و اندیشه با استفاده از نبوغ، فکر، اندیشه و صفای دل  و الهام توانستند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند، گفت: صاحبان علم و فرهنگ خواسته‌ای  جز قدرشناسی از سوی حکومت‌ها ندارند.

 در این مراسم از سه کتاب روضة الشهدا ، پارچه های ایرانی و همگام با زمانه و همچنین سامانه فروش آنلاین،  مجله کتاب امروز و کاشی مفاخر رونمائی شد و برگزیدگان جشنواره کرونا امید نیز تقدیر شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =