کتاب زندگینامه شهید سردار قاسم سلیمانی در یاسوج رونمایی شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: کتاب زندگینامه شهید سردار قاسم سلیمانی با عنوان «سرباز وطن» امروز یکشنبه و در آیینی در شهر یاسوج مرکز این استان رونمایی شد. 

هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعی از مسؤولان اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و  معاونان سوادآموزی استان در این آیین حضور داشتند. 

وی افزود: کتاب «سرباز وطن» برای تدریس به سوادآموزان دوره تحکیم سواد کشور و کهگیلویه و بویراحمد تهیه، چاپ و منتشر شده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این کتاب با همکاری و مشارکت معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش  هشت استان کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، چهارمحال و بختیاری، قم، سمنان و کرمان تهیه شده است. 

زارع پور عنوان کرد: کارگروه تولید محتوای آموزشی برای تهیه کتاب «سرباز وطن» در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و فعال شده بود.  

وی ابراز داشت: این کتاب دارای سه فصل شامل آشنایی با زندگی شهید سردار قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت، ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان و گزیده ای از وصیت نامه وی است. 

زارع پور گفت: کتاب «سرباز وطن» با شمارگان پنج هزار جلد از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور چاپ و منتشر شده است. 

وی اظهار داشت: این کتاب با زبانی ساده و توصیفی زندگینامه و ویژگی های شهید سردار قاسم سلیمانی را برای سوادآموزان دوره تحکیم سواد  کشور و کهگیلویه و بویراحمد بیان می کند. 

زارع پور افزود: هدف از تهیه، چاپ و انتشار کتاب «سرباز وطن» ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد بین سوادآموزان دوره  تحکیم سواد کشور و کهگیلویه و بویراحمد است. 

سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ و در سن ۶۳ سالگی همراه با جمعی از  همرزمان خود هنگام خروج از فرودگاه بین ‌المللی بغداد از سوی ارتش آمریکا و به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور ترور شد و به شهادت رسید. 

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =