اهدای ۱۱۲ تبلت به ایتام و ۲ خبر دیگر از کمیته امداد هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید، حامیان تعداد ۱۱۲ دستگاه گوشی هوشمند و تبلت به ایتام که دچار کمبود وسایل آموزش مجازی بوده‌اند، اهدا کردند.

سیاوش عامری روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این نهاد در تلاش است باهم افزایی منابع دولتی، کمک‌های خیران و حامیان ایتام و محسنین، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تامین تبلت یا گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند با اولویت خانواده‌های ایتام نماید.
وی بیان داشت: امسال به دلیل شیوع کرونا و نبود امکان راه‌اندازی پایگاه‌های حامی یابی در هرمزگان، مردم استان با مواسات و همدلی، همچنان از ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند، حمایت کرده و با روش‌های الکترونیکی و غیرحضوری درطرح اکرام ایتام و محسنین ثبت‌نام کرده‌اند.
معاون کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: از عید غدیر و آغاز مرحله دوم رزمایش ایران همدل تاکنون ۳۹۹ نفر حامی جدید با عهده‌دار شدن حمایت از ۴۳۰ نفر از ایتام و فرزندان محسنین، در این طرح مشارکت داشته‌اند.
وی بیان داشت: درحال حاضر ۱۲ هزار و ۸۹۷ یتیم و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان می‌باشند.
وی گفت: مردم نیک‌اندیش هرمزگان می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سامانه اینترنتی ekram.emdad.ir و یا با ارسال عدد یک به سر شماره ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ و همچنین ارتباط مستقیم با ستاد اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان به شماره تلفن ۰۷۶۳۳۶۷۰۹۳۴ در این طرح خداپسندانه شرکت کنند.
**
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان از پرداخت سه هزار و ۱۸۵ فقره تسهیلات بی بهره به میزان ۲۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در ۶ ماهه نخست امسال توسط صندوق امداد ولایت به نیازمندان تحت حمایت این نهاد خبر داد.
 علی الهیاری افزود: بیشترین وام پرداختی با رقم ۲ هزار و ۵۶۹ فقره و با اعتبار ۱۳۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در سرفصل کارگشایی در زمینه درمان، جهیزیه و تحصیل پرداخت شده است.
وی بیان داشت: در بخش مسکن نیز تعداد ۴۰۵ فقره با مبلغ ۴۴ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریاب و در بخش اشتغال تعداد ۲۱۱ فقره با اعتبار ۳۸ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: هدف اصلی صندوق امداد ولایت، افزایش پرداخت وام به جامعه هدف و گسترش کمک‌های مالی بدون بهره به اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر است.
وی گفت: مردم خیر می‌توانند با سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت هرمزگان، ضمن بهره‌مندی از تمامی خدمات بانکی، در اجر معنوی و رفع مشکلات نیازمندان سهیم باشند.
**
رئیس کمیته امداد منطقه سه بندرعباس نیز گفت: ۲ میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال حامیان، خیران و مردم نوع‌دوست در تامین لوازم تحصیلی به دانش آموزان نیازمند تحت حمایت این نهاد در شور عاطفه‌ها کمک کردند.
 رضا احمدی طیفکانی افزود: در این راستا تعداد یک هزار و ۹۳۰ بسته نوشت افزار تهیه و بین دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد منطقه سه توزیع شد.
وی بیان داشت: این بسته‌های تحصیلی که شامل دفتر، مدادرنگی، پاکن، مداد، مدادتراش و خودکار، کفش و لباس بوده با رعایت مسائل بهداشتی، توسط مددکاران این نهاد بین دانش آموزان نیازمند توزیع گردید.
وی با اشاره به ادامه شور عاطفه‌ها تا ۱۱ مهرماه، گفت: مردم نیک‌اندیش و خیر می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۰۷۶۷۳*۸۸۷۷* و یا واریز نقدی به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۵۷۵۶ به‌منظور کمک به رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان نیازمند منطقه سه بندرعباس اقدام نمایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها