خیز مجدد کرونا مرخصی کادر درمانی آذربایجان‌غربی را ناتمام گذاشت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌ درمانی آذربایجان‌ غربی گفت: پس از موج دوم شیوع ویروس کرونا به ۵۰ درصد از کادر درمان استان مرخصی داده شد، ولی این مرخصی با آغاز خیز جدید این بیماری، ناتمام ماند.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه این افراد به علت شیوع دوباره بیماری کرونا و افزایش قابل توجه تعداد افراد بستری شده، پس از سه روز از آغاز مرخصی به کار بازگشتند.

وی با هشدار نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های درگیر کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: رفتار ویروس رابطه مستقیمی با رفتار افراد دارد و هر زمان پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت نکردیم، آمار مبتلایان و بستری‌ها افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس در استان بالاست افزود: براساس بررسی‌های انجام یافته پیش بینی می‌شود در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان افزایش یابد.

وی درباره مشارکت دادن مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در این زمینه افزود: تمامی بیمارستان ها باید در مبارزه با کرونا مشارکت کنند و در صورت نیاز از نظر تجهیزات و بخش‌های مورد نیاز با دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی همکاری لازم را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، تعداد فوتی های ناشی از کرونا در استان، طی ۲۴ ساعت گذشته از هزار نفر فراتر رفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =