شرایط فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت اعلام شد

تهران- ایرنا- دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شرایط فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی را در بخش صنعت اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه وزارت علوم، دفتر ارتباط با جامعه و صنعت این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور برای ثبت درخواست‌ها، محورهای همکاری، همچنین اطلاع از نیازهای فرصت مطالعاتی شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی به سایت دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس الکترونیکی https://industry.msrt.ir/fa/page/۱۴۳۵/ مراجعه کنند.

فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی در جامعه و صنعت، زمینه مناسبی برای ارتباط بهتر دانشگاه و صنعت، گسترش همکاری‌های پایدار علمی، پژوهشی، رفع مشکلات علمی و تخصصی واحدهای عملیاتی فراهم می‌کند.

در فرصت مطالعاتی، عضو هیأت علمی در واحد عملیاتی دولتی یا غیردولتی (شامل بخش‌های صنعتی، اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، خدماتی و کشاورزی) حضور می‌یابد. واحد عملیاتی می‌تواند شامل وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های بخش خصوصی، بنگاه‌ها یا سازمان‌های فرهنگی و صنعتی، واحدهای پژوهش و توسعه، اقتصادی یا خدماتی دولتی یا غیردولتی باشد.

این طرح در راستای تقویت و برقراری ارتباط منسجم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی با جامعه و صنعت در همه حوزه‌های علمی همچنین عملیاتی کردن یافته‌های اعضای هیأت علمی در جامعه و صنعت تدوین شد. بر اساس آیین نامه این طرح، استادان با موافقت دانشگاه می‌توانند بین ۳ تا ۶ ماه به واحدهای اقتصادی و صنعتی مأمور شده و برای کمک و بهبود کیفی و عملیاتی واحدهای فوق همکاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =