سلطانی‌فر: در زمینه مکمل‌های ورزشی نگرانی داریم

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در زمینه مکمل‌های ورزشی نگرانی جدی داریم و بر همین اساس بازرسی‌ها را از باشگاه‌ها افزایش دادیم تا با متخلفین و توزیع‌کنندگان مکمل‌های جعلی برخورد کنیم.

«مسعود سلطانی‌فر»  روز یکشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه تجهیزات ورزشی اظهار داشت: کیفیت تولیدات داخلی نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر شده و در شرایط ثبات اقتصادی می‌توانیم در زمینه صادرات هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

وی افزود: باشگاه‌های بدنسازی که در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند بیشتر از شرایط محصولات داخلی استفاده می‌کنند و در این بخش شرایط خوبی حاکم است. البته در شرایط کرونایی برخی به سمت تولید وسایل ورزش داخل خانه رفتند که موفق‌تر از همه بودند و توانستند خودشان را با شرایط تطبیق دهند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اگر کسی به دنبال بدست آوردن دستگاه و سیستمی باشد خیلی راحت می‌تواند از طریق امکانات مختلف به آنها برسد اما نمایشگاه باعث شده مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با یکدیگر تعامل داشته باشند و نظرات یکدیگر را بسنجند.

سلطانی‌فر اضافه کرد: در زمینه تجهیزات ورزشی از جمله توپ تولیدکنندگان ایرانی شرایط خوبی دارند. در بخش‌های مختلف خودمان از تولیدکنندگان داخلی تهیه می‌کنیم. باور ما این است که اگر رویکرد ما از استفاده از تولید داخلی بیشتر شود، کیفیت آنها هم افزایش پیدا می‌کنند. اگر رویکرد همه مصرف کنندگان به استفاده از تولیدات داخل باشد تولیدکنندگان هم می‌توانند کیفیتشان را بالا ببرند.

وی تاکید کرد: در زمینه مکمل‌های ورزشی نگرانی جدی داریم که ورزشکاران در باشگاه‌های مختلف مصرف می‌کنند. بر همین اساس بازرسی‌ها را از باشگاه‌های ورزشی افزایش دادیم تا با توزیع‌کنندگان مکمل‌های جعلی برخورد کنیم. سال گذشته هم با حدود ۲۰۰ باشگاهی که در آن مکمل غیر استاندارد توزیع می‌شد برخورد صورت گرفت و پلمب شد.

وزیر ورزش تصریح کرد: سلامت جوانان و ورزشکاران برای ما بسیار مهم است. نظارت جدی‌ داریم و به این نتیجه رسیدیم که تولیدکنندگان داخلی باید بیایند و بازار را بگیرند. البته جهاد کشاورزی اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده و در تلاش است تا بتواند محصولاتش را عرضه کند.

همچنین نایب رییس فدراسیون همگانی گفت: ویژگی که امسال در نمایشگاه تجهیزات ورزشی وجود دارد این است که با حجم و کیفیت بهتر برگزار می‌شود.

«رضا شجیع» نیز در حاشیه افتتاح نمایشگاه تجهیزات ورزشی اظهار داشت: کیفیت از این منظر که ۹۹ درصد شرکت‌کنندگان از تولیدکنندگان داخلی هستند.  به نظر می‌رسد تولیدکنندگان داخلی فرصت بهتری برای دیده شدن پیدا کردند و محصولات نشان می‌دهد که کیفیت افزایش یافته و برای آینده صنعت ورزش امیدبخش است.

دبیر شورای سیاست‌گذاری گفت: امسال برای دومین بار میزبان استارت‌آپ‌های ورزشی هستیم که از بین ۶۰ تا ۲۰ استارت‌آپ در نمایشگاه مستقر و انتخاب شدند. برای نخستین مرتبه در نوزدهمین دوره نمایشگاه ۱۰ شرکت دانش‌بنیان در قسمت پاویون نمایشگاه مستقر شدند.

وی از رونمایی پوستر جشنواره قهرمانان صنعت و ورزش، نشان شبکه ملی سمن‌های ورزشی، نشان انجمن صنعت ورزش و اولین مرکز نوآوری ورزش با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =