۶۰ درصد مدارس کشور با مشارکت نیکوکاران ساخته می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر عامل مجمع خیران مدرسه‌ ساز کشور از شروع تحویل ۱۴ هزار کلاس درس از مهرماه جاری تا ایام دهه فجر پیروزی انقلاب امسال به ادارات آموزش و پرورش سراسر ایران خبر داد و گفت: ۶۰ درصد این تعداد کلاس‌ با مشارکت نیکوکاران ساخته شده است.

سیدمحمدرضا جعفری روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه یک مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز در گنبدکاووس اظهار داشت: سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال و امسال ۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار دولتی برای تکمیل پروژه‌های مشارکتی خیران مدرسه ساز اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: طرح "آجر به آجر"‌ با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و جامعه خیران در حال اجرا است که زمینه ساز مشارکت افراد بیشتری برای ساخت مدرسه می‌شود.  

جعفری اضافه کرد: ۳۵ هزار نیکوکار در سراسر کشور به صورت مستقیم برای ساخت مدرسه مشارکت دارند که در کنار آن بایستی به مشارکت حدود ۶۰۰ هزار نیکوکار دیگر با مبالغ خرد در ساخت مدرسه نیز  اشاره کرد.

به گفته وی، درحال حاضر علاوه بر مراکز استان‌ها، مجمع خیران مدرسه ساز در بیش از ۴۰۰ شهرستان کشور فعال شده است.

همچنین مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان نیز در این مراسم گفت: از سال ۷۷ تا به امروز، هزار و ۴۱۵ مدرسه با ۶ هزار و ۹۴۴ کلاس درس در این استان ساخته شده که ۶۰۱ مدرسه آن با مشارکت خیران بوده است.

یاسر لیوانی افزود: امسال ۳۱ مدرسه با ۱۷۲ کلاس درس با هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در حال تحویل به آموزش و پرورش گلستان است که ۲۶ مدرسه آن با مشارکت نیکوکاران ساخته شده است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت: این شهرستان علاوه بر زمان مشکلات و بحران‌ها، در موضوع مدرسه‌سازی نیز همواره شاهد مشارکت بسیار خوب خیران است که جای قدردانی دارد.

به گفته عبدالقدیر کریمی، هم اکنون ۲۳ مدرسه با مشارکت نیکوکاران در گنبدکاووس در حال ساخت، تکمیل و بهره‌برداری است.

به گزارش ایرنا، مدرسه ۱۲ کلاسه پسرانه متوسطه اول تیزهوشان گنبدکاووس با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال که ۱۵ میلیارد آن با مشارکت خیران بود ساخته و در مراسم امروز افتتاح شد.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درسال تحصیلی جاری افزون بر ۸۵ هزار دانش آموز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =