چهارمین فراخوان تعیین تکلیف بورسیه‌های بلاتکلیف منتشر شد

تهران- ایرنا- شورای عالی انقلاب فرهنگی، چهارمین فراخوان تعیین تکلیف بورسیه‌های بلاتکلیف را منتشر کرد.

به گزارش روز یکشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متقاضیان بورسیه که دارای حکم بورس و مدرک دکتری هستند و در سه فراخوان اخیر بورسیه‌های بلاتکلیف شرکت نکرده‌اند، امکان ثبت نام در چهارمین فراخوان بورسیه هیات عالی جذب را دارند.

این مهلت به مدت یک ماه آغاز شده است و متقاضیان می توانند به سامانه https://sccr.ir/forms/register برای ثبت نام مراجعه کنند.

در این  فراخوان، راتبه‌هایی (بورسیه) که در مقطع دکتری دانش آموخته شده‌اند و راتبه‌هایی که دارای حکم بورس و مدرک دکتری هستند، امکان ثبت نام در فراخوان را دارند. دانشجویان دکتری در حال تحصیل نباید این فرم را پر کنند.

اسامی راتبه‌ها به اداره کل بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تأیید ارسال می‌شود؛ عدم تأیید اداره کل بورس عدم پیگیری را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، راتبه هایی که در فراخوان سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ هیأت عالی جذب ثبت نام کرده‌اند، مجاز به شرکت در فراخوان نیستند.

همچنین راتبه‌هایی که سن آنها در زمان فارغ‌التحصیلی دکتری پایین‌تر از ۴۰ سال باشد و راتبه هایی که معدل کارشناسی بالاتر از ۱۴ و کارشناسی ارشد بالاتر از ۱۶ دارند، مجاز به شرکت در فراخوان هستند.

این بورسیه ها در صورتی که در دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحصیل کرده اند، علاوه بر انتخاب دانشگاه‌های خارج از کشور از فهرست دانشگاه‌ها، نام دانشگاه را در قسمت توضیحات وارد کنند.

جواد محمدی،‌ دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا،‌ اظهار داشت: افرادی که حکم بورسیه دارند، شاغل نبوده اند، دانش آموخته دکتری و دارای شرایط علمی هستند، اما هنوز جایابی نشده اند، امکان ثبت نام در این فراخوان را دارند.

محمدی گفت: هفته گذشته جلسه ای با مسوولان ذیربط از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای جایابی این بورسیه ها برگزار شد. تلاش همه افراد ذیربط جایابی بورسیه های دارای شرایط در دانشگاه ها است.

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب از عزم جدی وزیر علوم برای جایابی این بورسیه ها در دانشگاه ها خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha