۷۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد سیستان و بلوچستان آزاد شدند

زاهدان- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۷۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان از ابتدای سالجاری تاکنون تاکنون به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

سید عبدالحسین سجادی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۷۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد که به دلیل محکومیت مالی عاجز از پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی  مطالبه مهریه و نفقه و محکومیت مالی در زندان بودند از زندان‌های زاهدان، زابل، خاش، سروان، ایرانشهر و چابهار آزاد شدند.

وی گفت: برای آزادی این تعداد زندانی افزون‌بر ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد دیه کشور، کمک‌های مردمی گلریزان و صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: خدا را شاکریم که در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زمینه کمک و همنوع دوستی فراهم است و مساعدت خیران نیک اندیش موجب آزادی انسان‌ها و رهایی خانواده‌های آنان از مسائل و مشکلات عدیده زندان و حبس می‌شود.

وی بیان کرد: هم‌اینک ۳۸ زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان همچنان چشم انتظار کمک‌های خیران برای بازگشت به آغوش گرم خانواده‌هایشان هستند.

سجادی ادامه داد: برای آزادی این زندانیان ۸۵ میلیارد ریال نیاز است.

وی ضمن تقدیر از کمک‌های خیران سیستان و بلوچستان گفت: شماره حساب‌های ۳۲۳۲۳۳۳۱۳ بنام بانک ملت، شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۳۶۳۵ بانک ملت، و شماره حساب ۲۵۱۷۳۴۶۲۹۵ بانک تجارت به نام ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها