موسیقی‌نمایش «علمدار» حاصل اعتقاد و دلسوزی هنرمندان است

تهران- ایرنا- مدیر مسئول روزنامه اطلاعات با اشاره به اصالت موسیقی‌نمایش علمدار گفت:کسانی که مسبب این شکوه باعظمت بودند، از عناصر دلسوخته، معتقد و با ایمان هستند که برنامه را از سویدای وجود و اعتقادشان تنظیم کرده بودند و از نظر من مجموعه فاخری بود.

موسیقی‌نمایش علمدار به مناسبت ایان سوگواری محرم امشب در حالی آخرین اجرای خود را روی صحنه خواهد برد که تا کنون طبق آمار اعلامی از سوی روابط عمومی بنیاد رودکی بیش از یک میلیون بازدید کننده در فضای مجازی داشته است. 

سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات در حاشیه بازدید از این رویداد موسیقی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن اینکه علمدار را اثری فاخر برشمرد آن را حاصل تلاش و خلاقیت عناصری دلسوخته و با ایمان دانست.

وی افزود: مهم آن انگیزه‌های معرفتی و ایمانی آن‌ها بود که از نظر من عوامل این پروژه با عشق و علاقه اجرا کردند. امیدواریم خداوند توفیق‌شان دهد، زیرا در مسیر رو به شکوفایی و کمال گام برمی‌دارند. ما در آینده حتماً برنامه‌های شکوهمندتری از آن‌ها خواهیم دید و به آن‌ها افتخار می‌کنیم.

مدیر مسئول روزنامه اطلاعات درباره نقش عاشورا در این اجرا اظهار داشت: داستان، داستان فداکاری حضرت عباس و حضور ایشان در صحنه پرشکوه کربلا بود و فکر می‌کنم این داستان به زیبایی عرضه شد. امیدواریم خداوند همه دوستان و هنرمندان ما را یاری کند و به ما توفیق قدردانی از وجود نعمت‌شان را عنایت کند.

در این رویداد ۷۲ نوازنده به رهبری بردیا کیارس گروه بازیگران علمدار را همراهی می‌کنند و هر شب هنرمندانی  نظیر مهدی سلطانی، فرهد قائمیان، داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، هادی حجازی فر و حسین پاکدل  روایتگری داستان علمدار را عهده دارند.

موسیقی‌نمایش علمدار با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و موسسه خیریه خادمین علی ابن ابیطالب (ع)، تهیه کنندگی پرویز پرستویی و کارگردانی حسین پارسایی از اول مهر در تالار وحدت به روی صحنه رفته است و امشب (یکشنبه ۶ مهر) آخرین اجرای خود را به روی صحنه خواهد برد.

علمدار نوشته محمد رضا کوهستانی است که با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و خوانندگی پوریا اخواص و آهنگسازی پوریا خادم و طراحی حرکت علی براتی با اهداف خیرخواهانه با تماشاگران محدود و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و به صورت آنلاین (برخط) با روایت افتخاری هنرمندان از ساعت ۲۱ در تالار وحدت اجرا می شود و کلیه درآمدهای آن از طریق موسسه خیریه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) صرف امور خیریه در مناطق محروم کشور به ویژه مناطق محروم روستایی و محلات کم بضاعت شهری در استان سیستان و بلوچستان می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =