دفاع مقدس ارزش‌های اسلامی را به منصه ظهور رساند

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرمانده تیپ مستقل پیاده ۱۷۷ متحرک هجومی شهید محمدجعفر نصراصفهانی مستقر در تربت‌حیدریه گفت: دفاع مقدس باورهای دینی و ارزش‌های اسلامی را به منصه ظهور رساند.

سرتیپ دوم ستاد ضرغام مرادی روز یکشنبه در یادواره پنج شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه افزود: بر همگان واجب است یاد و خاطره شهدا را زنده نگاه دارند و به آزادگان و ایثارگران و همه آن‌هایی که در دفاع مقدس نقش محوری داشتند، احترام بگذارند و قدردان‌ آنان باشند.
وی با بیان اینکه صدام بعثی به نمایندگی از بلوک غرب و شرق، یک جنگ تمام عیار را علیه نظام اسلامی به راه انداخت ادامه داد: این جنگ تحمیلی در حالی رخ داد که انقلاب نوپای ایران ارتش منظمی نداشت و در حالی که سپاه و بسیج نیز تازه تاسیس شده بودند، کشور درگیر قائله‌های داخلی بود.

فرمانده تیپ مستقل پیاده ۱۷۷ متحرک هجومی شهید محمدجعفر نصراصفهانی گفت: رزمندگان اسلام با لبیک به فرمان امام خمینی (ره) برای دفاع از میهن اسلامی از تمام هستی خود مایه گذاشتند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.
وی افزود: امنیت مقوله‌ای است که نمی‌توان روی آن قیمت گذاشت و امروز فرزندان غیور این ملت در نقطه صفر سرحدات مرزی کشور، با جانفشانی و ایثار، امنیت را برای ملت ایران فراهم کرده‌اند.

سرتبپ مرادی ادامه داد: جنگ و دفاع مقدس تمام نشده و عناصر داعش و تکفیری در کمین غفلت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و به فضل الهی اقتدار نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده و اکنون در اوج آمادگی هستند.
وی با اشاره به سالروز شکست حصر آبادان گفت: عملیات ثامن‌الائمه (ع) یا فتح‌الفتوح دفاع مقدس از جمله عملیات پیروزمندانه‌ای بود که در آن بیش‌ از سه هزار نیروی بعثی کشته شدند و تعداد بسیاری از امکانات و تجهیزات آنان نیز نابود شد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها